Bade Nosa’nın Yeni Şarkısı “Yangın Yeri” Yayında

Bade Nosa’nın çıkış albümü Zemheri Bitti’den dinleyeceğimiz ilk şarkı “Yangın Yeri” 28 Temmuz’da klibiyle birlikte yayında.

Yangın Yeri’nin etkileyici sözleri Bade Nosa tarafından; gün be gün özgürlüğü elinden alınan bu topraklarda eşit, adil ve onurlu bir yaşam hakkı çok görülenlerin sesiyle yazıldı. Şarkının ilk bölümü İstanbul Sözleşmesi’nin feshinin ardından, nakaratı da geçtiğimiz şubat ayında yaşanan Kahramanmaraş Depremi sonrasında tamamlandı ve Bade Nosa tarafından bestelendi.

‘’Yangın Yeri’’nin düzenlemesi Emre Malikler tarafından yapıldı. Malikler, yazdığı yaylılar ve beatlerle; Emre Can Sarısayın’ın gitarları, Elif Dikeç’in piyanolarını da yanına alarak şarkıda giderek yükselen, güçlenen ve öfkelenen bir müzikal kurgu tasarladı. Bade Nosa’nın vokallerine, şarkı boyunca Nilipek’in ve yer yer Elif Dikeç’in geri vokalleri eşlik ediyor. Yangın Yeri’nin kapağındaki etkileyici fotoğraf Nazım Serhat Fırat’a ait.

Bade Nosa, Yangın Yeri’ni “Sesi kısılan, evi yıkılan, canı yakılan, adaletsizliklerle ömrünün bereketi çalınan kadınlar, lubunyalar, çocuklar, hayvanlar başta olmak üzere kendi evinde kökü kurutulmak istenen herkesin hakkı için bu şarkı” diyerek anlatıyor.

“Yangın Yeri”, yönetmenliğini Elif Tekneci’nin yaptığı klibi eşliğinde şimdi yayında.

Fotoğraf: Nur Şevval Yılmaz

tr_TRTurkish