‘Back To Black’in Yönetmeni Amy Winehouse’un Ailesinin Biyografik Filme “hiçbir müdahalesi olmadığını” Söyledi

Yakında gösterime girecek olan Amy Winehouse biyografisi Back To Black’in yönetmeni Sam Taylor-Johnson, ailenin filme hiçbir müdahalesi olmadığını açıkladı.

Adını Winehouse’un çıkış yapan ikinci ve son stüdyo albümünden alan filmde, Marisa Abela Winehouse’u canlandıracak ve Winehouse’un Londra’da yaşadığı yılları ile şöhret basamaklarını hızla tırmanışını anlatacak.

Empire’a verdiği yeni bir röportajda konuşan yönetmen Sam Taylor-Johnson, Winehouse’un ailesinin filme katkıda bulunmadığını söyledi.

Taylor-Johnson sözlerine şöyle devam etti: “Onlara saygı duyduğumuz için onlarla görüşmek önemliydi. Ama onların hiçbir katkısı olmadı… yani bir şeyleri değiştiremediler. Nasıl çekim yapacağımı dikte edemezlerdi. Aksi takdirde bunu yapmazdım.”

Buna rağmen yönetmen, Winehouse’un babası Mitch’in biyografik filmi izlediğini doğruladı.

Filmi izlediğini biliyorum. Ben orada değildim. Onunla hiç konuşmadım. Sanırım duygularını büyük ölçüde kendine saklıyor. Benim için önemli olan filmi çekerken çevremde bu tür gürültülerin olmamasıydı” diyor Taylor-Johnson.

Ve ailenin onayına ihtiyacım yoktu. Tüm müzik hakları Universal ve Sony tarafından onaylandı. Bu yüzden mümkün olduğunca istediğim şey Amy’nin gerçekliğiydi ve Amy’nin ilişkisi, doğru ya da yanlış yaptığını düşünsek de babasını sevmesiydi.”

Daha önce Nowhere Boy’da Taylor-Johnson’la birlikte çalışan senarist Matt Greenhalgh ise filmin hikayeyi şarkıcının bakış açısından, onun sözlerini kullanarak anlatmak istediğini söylüyor.

Bu yaratıcı bir film. Pek çok insanın bunu hala anlayamadığını, hala kafalarının almadığını biliyorum. Bu benim Amy’nin hayatına bakışım ve Sam’in Amy’nin hayatına bakışı. Ve sonra Marisa ve Jack [O’Connell]’in Amy ve Blake’e bakışı. Sonuçta hepsi öznel ama bu görüşün izleyicileriniz tarafından kabul görmesini ve benimsenmesini umuyorsunuz.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish