Avustralyalı Power Metal Grubu Silent Knight Yeni Albümü “Full Force” ile Huzurlarınızda

Perth, Avustralya merkezli power metal grubu Silent Knight’ın üçüncü stüdyo albümü “Full Force”, 23 Eylül’de dinleyiciyle buluştu.

Temelleri 2009 sonlarında gitaristler Stu McGill ve Cameron Nicholas tarafından atılan grup, power metal köklerine olan tutkularının açtığı yolda Iron Maiden, Helloween ve Gamma Ray’in yanı sıra Iced Earth ve Megadeth gibi metal devlerinin etkisiyle müziğini şekillendirdi.

2013’teki ilk albümleri “Masterplan” ile başlayan yolda iki stüdyo albümü ve iki EP yayımlayan grup, şimdi ise yeni albümü “Full Force” ile gücüne güç katıyor.

“Sonsuz kadar hissettiren bir sürenin ardından, ü numaralı albüm Full Force ile karşınızdayız!” diyen Gitarist Stu McGill yeni albüm hakkında şunları söylüyor:

Bu albüm Silent Knight’ı başlattığımızda yapmaya karar verdiğimiz her şeydi, melodi ve saldırganlığın mükemmel bir karışımı ve ilk notadan itibaren akılda kalıcı nakaratlar, ölümcül gitar soloları ve baş döndürücü hız gibi tüm favori parçalarınızı eklediğimizden emindik. Oh evet ve ayrıca doğrudan cehennemden gelen bir falsetto gücüne sahip olan Dan adında yeni bir vokalimiz var! Sabrınız için teşekkürler, beklemeye değdiğini kabul edeceğinizi biliyoruz. Önceki şarkılarımızdan herhangi birini beğendiyseniz çalışın, Full Force’u kesinlikle seveceğinizi biliyoruz!”

Albümün yayına öncesi son single olarak “Dark & Mysterious Times” isimli şarkıyı paylaşan grup, Silent Knight’ın imza stiline sadık kalan ve thrash metal hassasiyetiyle birleştirilmiş bir power metal riff sağnağı sonucu ulaşan melodik zenginlik ile albümün gücü hakkında sıkı bir ön izleme sunmuştu.

tr_TRTurkish