Armageddon Turk’ün Gelecek Albümü “Anadolu Lo-Fi 2”den Yeni Single: ‘‘Bir Fırtına Tuttu Bizi’

Armageddon Turk, 2021 yılında yayımlanan “Anadolu Lo-fi” albümünün devamı niteliğindeki “Anadolu Lo-fi 2” albümünü üç yıllık aradan sonra dinleyicisiyle buluşturuyor.

Orkun Tunç ve Zag Erlat’tan oluşan prodüktör ikili, bu albümde de birbirinden değerli ve genç müzisyenlerin katkılarıyla, Anadolu türküleri ve anonim eserleri kendine özgü bir şekilde, “lo-fi hiphop”, “chillbeat” soundlarda yorumluyor.

‘‘Bir Fırtına Tuttu Bizi’ albümden yayınlanan sekizinci çalışma. Neredeyse her şarkıda farklı enstrümanlara yer verilen albümde, ‘‘Bir Fırtına Tuttu Bizi’ şarkısına saksafon ve rhodes ile Stephen Wiles eşlik ediyor.

Anadolu’nun yüzyıllardır varoluş arayışlarına, başlangıçlara, inançlara, farklılıklara ev sahipliği yapmış olması, kalabalığı ve farklılıklarla birlikte ortaya çıkan zenginliği Armageddon Turk’e ilham oluyor. Bu albümü ise, tüm dünyada doğal afetlerle, savaşlarla yitirdiğimiz çocuklara adıyor. Duygularına ise Filistinli şair Mahmud Derviş şu dizeleriyle tercüman oluyor:

“Benim mezarım, ey ana,

benim mezarım belli değil

Her yerde yaşayanım ben.

Yürürüm, bacaklarım yok.

Konuşurum, dilim yok.

Görürüm, gözlerim yok.

Ben her yerde yaşayanım.

Bu yüzyılın tanrısıyım ben,

Ey ana,

Çocuğuyum acıların.”

Albümün kapağındaki “saz çalan kız figürü’’, bu sefer Anadolu’nun doğusunda yitirdiğimiz genç hayatlar için enstrümanını çalıyor. Kapak, ilk albümde olduğu gibi Armageddon Turk’un hayal dünyası illüstratör Beril İrman’ın çizimiyle, beraber ortaya çıkardıkları bir çalışma.

İllüstrasyon ve animasyon videolar ise Ankara’dan genç sanatçı Aslıhan Coşkun’un elinden.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish