A Beacon School’dan Albüm Yayınının Hemen Öncesinde Yeni Single: “Mantra”

New York merkezli söz yazarı ve multi-enstrümantalist Patrick J. Smith’in dream pop projesi A Beacon School, 13 Ekim’de Grind Select etiketiyle dinleyiciyle buluşacak “yoyo” isimli albümünün yayınının hemen öncesinde yeni single “Mantra”yı paylaştı.

Smith “Mantra” hakkında şunları söyledi:

Mantra albümdeki son şarkı ve albümün geri kalanında (ve muhtemelen yazdığım her şarkıda) anlatmaya çalıştığım her şeyi açıkça ifade ediyor. Şarkı boyunca tekrar eden ana cümle, demo için ağzımdan kaçırdığım ve sonunda değiştirmeyi planladığım bir şeydi. Sözlerin bu kadar açık olmasından utanıyordum ama neyse ki (ABS basçısı) Chase beni onları olduğu gibi tutmaya ikna etti. Bu durumda, hissettiklerinizi doğrudan ifade etmenin gücü olduğu konusunda hemfikirdik: “Değişmesini istemediğim her şey değişiyor, Gitmesini istemediğim herkes gidiyor, Değişmesini istediğim her şey aynı kalıyor, Kalmasını istediğim herkes gidiyor.”

Sevilen ilk albümü “Cola”nın ardından ilk yeni A Beacon School şarkılarına ev sahipliği yapan albümde Smith, bilinçsiz sanatsal benliğin ve zamanın salınımının bozulmamış bir keşfi olan 10 parça ile sesini daha da ileriye taşıyor.

Smith 2009 yılında A Beacon School adıyla müzik yapmaya başladı. Evde kaydedilen bir demo single 2011’de yayımlandı ve 2012’nin sonlarına doğru tam kadro kendi adını taşıyan bir EP çıkardı. Smith özellikle Modern Rivals ve Bluffing gibi gruplarla çaldı ve şu anda Maxband’in bir parçası olarak Parquet Courts’tan Max Savage ile birlikte çalışıyor.

 2018 yılında Grind Select Records tarafından ilk albüm “Cola” yayımlandı. Uptempo, jangly pop nuggets, yemyeşil shoegaze ve karmaşık bir şekilde düzenlenmiş elektronik ses manzaraları arasında gidip gelen albüm, hızla bir dinleyici kitlesi buldu ve KCRW’nin amiral gemisi programı Morning Becomes Eclectic’in vazgeçilmezi oldu.

 Olumlu eleştiriler alan ve yavaş yavaş dünya çapında bir takipçi kitlesi edinen Cola’nın genişletilmiş plak baskısı 2019’da Fat Possum’ın House Arrest baskısıyla birlikte piyasaya sürüldü ve 50 milyondan fazla dinlendi, El Ten Eleven ve Ruby Haunt ile turnelere çıktı ve Hacks ve Shrinking gibi eleştirmenlerce beğenilen programlarda senkronize edildi.

What's your reaction?

tr_TRTurkish