5R- Ekim Ayı Film Önerileri

Havalar henüz bizleri kapalı mekanlara davet eder şekilde olmasa da Ekim ayı filmleri sinemaseverlerin aklını çelecek nitelikte. Film Ekimi ile birlikte canlanacak sinema salonları festival dışı gösterimlerle de izleyiciyi hayli mutlu edecek gibi gözüküyor.

Kubo ve Sihirli Telleri / Kubo And The Two Strings / 28 Ekim 2016

‘Coraline’ ve ‘ParaNorman’ gibi başarılı animasyonların ekibinde yer alan Travis Knight’ın ilk yönetmenlik denemesi olan film, üç boyutlu ve stop-motion tekniğiyle çekildi. Konusu tipik bir ‘kahramanın yolculuğu’ hikâyesine dayandırılan animasyonda, babasından kalan zırhı bulmaya çalışan ve kötü ruhlara karşı savaş veren genç Kubo başrolde. Charlize Theron ve Matthew McConaughey gibi isimlerin seslendirme kadrosunda bulunduğu film yılın en iyi animasyonlarından biri olarak gösteriliyor.

Trendeki Kız / The Girl On The Train / 7 Ekim 2016

Film, işsiz, alkolik ve günlerini tren yolculukları yaparak sorunsuz ve mutlu çiftleri gözlemleyerek geçiren bir kadın karaktere odaklanıyor. Gerilim ve gizem türündeki film, Paula Hawkins’in dünya çapında iki milyondan fazla satan romanından uyarlandı ve kadrosunda Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Allison Janney, Edgar Ramirez, Lisa Kudrow ve Laura Prepon gibi isimler yer alıyor. Filmde olaylar, genç kadının mükemmel olduğunu düşündüğü bir çifti izlerken çiftteki kadının cinayete kurban gitmesiyle sıra dışı bir hal almaya başlıyor.  Filmin yönetmeni, Duyguların Rengi ve Get On Up gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış olan Tate Taylor.

Ansızın / Auf einmal/ 14 Ekim 2016

Karsten’in dairesinde neşeli bir parti vardır. Parti sona erer ve konuklar birer birer ayrılırken Anna hala dairededir. Karsten bu gizemli kadına ilgi duymaktadır. İki kadın arasındaki ilişki bir zayıflık anında kontrolden çıkıp felakete dönüşecektir. Almanya’nın bu ufak taşra kasabasında geçen filmde şiddeti önceden kestirilemeyen tesadüfi bir olayın insanı kendi zayıflıkları ve korkularıyla karşı karşıya bırakması sonucunda hayatını ve içinde bulunduğu çevreyi sorgulamasını konu alıyor. Filmin yönetmen ve senaryo koltuğunda Köprüdekiler ve Hayat Boyu filmlerinden tanıdığımız Aslı Özge oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Sebastian Hülk, Sophie Scholl filmindeki rolüyle Berlin Film Festivali’nden Gümüş Ayı Ödülü’nü kazanan Julia Jentsch ve Hans Zichler yer alıyor.

Julieta / 28 Ekim 2016

50li yaşlarını süren Julieta, iç hesaplaşma yaşadığı günlerden birinde geçmişinde bıraktığı bir kadınla karşılaşır. Aradan geçen yirmi yıla rağmen kadının Julieta’ya hatırlattıkları, sarsılmaz gibi görünen yapısının ardında gizlediği derin sırları, vicdan azabını ve aslında olduğu kişiyi canlandırır. Onun için geçmişin izini sürerek hesaplaşma zamanı gelmiştir. Pedro Almodóvar’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmin başrollerinde Emma Suárez ve Adriana Ugarte başrolleri paylaşırken, Daniel Grao Rossy de Palma, Inma Cuesta ve Dario Grandinetti kadroda yer alan diğer isimler.

Hesaplaşma / The Accountant / 28 Ekim 2016

Başrolleri Ben Affleck ile Anna Kendrick üstlendiği aksiyon ve gerilim türü filmin kadrosunda J.K. Simmons, Jon Bernthal ve Cynthia Addai-robinson gibi isimler de yer alıyor.  Filmin konusuna gelirsek; Christian Wolff dahi denebilecek bir matematik uzmanıdır. İnsanlardan çok rakamlarla içli dışlı olan adam sıradan bir finans uzmanı gibi görünse de aslında çok tehlikeli suç örgütleri için çalışmaktadır. Hazine Bakanlığı’nın Suç Yürütme Birimi tarafından araştırmaya başladığında dikkat çekmemek için nispeten tehlikesiz gördüğü bir müşteriyle anlaşır ama kısa sürede müşterisinin sandığı kadar tehlikesiz olmadığını fark eder. Christian’ın hesaplarda bulduğu milyonlarca dolarlık tutarsızlık üzerinde çalıştıkça etrafını saran tehlike de büyümeye başlar. Filmin yönetmenliğini Gavin O’connor üstleniyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish