15. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü Hilmi Yavuz’a Verildi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MTSO) düzenlediği Mersin Kenti Edebiyat Ödülü, şair Hilmi Yavuz’a verildi.

Mersin’de ve ülkemizde edebiyat ilgisini ve sevgisini çoğaltıp geliştirmek, okurların dikkatini nitelikli sanat eserlerine ve yetkin isimlere çekmek amacıyla geleneksel olarak düzenlenen bu ödülün değerlendirme kurulunda bulunan Celâl Soycan, Turhan Günay, Metin Cengiz, Yavuz Özdem ve Cemal Sakallı törende hazır bulundu. Hilmi Yavuz’a ödülü, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan tarafından takdim edildi.

Büyük ilgi gören ödül töreninde yurtiçi ve yurtdışından pek çok sanatçı da bir araya geldi. Etkinliğe katılan yazar ve şairler arasında Turgay Kantürk, Metin Celâl, Kadir Aydemir, Fergun Özelli, Adnan Gül, Hüseyin Ferhat, Hülya Deniz Ünal, Yusuf Alper, Engin Fırat, Claire Lajus, Zeki Ali, Zeynel Çok gibi isimler yer aldı.

Mersin Kenti Edebiyat Ödülü, daha önceki yıllarda Tahsin Yücel, Ahmet Oktay, Latife Tekin, Leylâ Erbil, Cevat Çapan, Doğan Hızlan, Nursel Duruel ve Haydar Ergülen gibi isimlere verilmişti. MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, ödül töreninde yaptığı konuşmada önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı bir kutlama yapılacağını belirtti. Seçici kurul, 16’ncı ödül için çalışmalarına başladı.

tr_TRTurkish