Zaman Yolcusu Kat Frankie’den Yeni Albüm, “Shiny Things” Yayında

Kat Frankie’nin yeni albümü “Shiny Things”, Groenland Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliği ile 13 Mayıs 2022’de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Pandeminin başlamasıyla beraber hayattaki değişikliği sorgulayan Kat Frankie, yeni albümün yayını öncesi, “Shiny Things”, “The Sea”, “Love” ve “Spoiled Children” single’larını yayınlamıştı. Önceki albümlerine göre rock unsurlarıyla daha yakın temasta bulunan “Shiny Things”, daha iyi bir gelecek hasreti çeken nostaljinin sesi.

Kat Frankie, kendini bir zaman yolcusu olarak görüyor. Tarihin gevşek uçlarının izini sürüp, bunları günümüzün siyasi kargaşasını aydınlatmak için kullanıyor. Bu tekrar edip duran düşüncelerden çıkanları ise metne ve müziğe çeviriyor. Bu bağlamda yeni albümü aynı zamanda evrimleşmiş bir gözlemcinin, empatik bir düşünürün, sert bir anlatıcının eseridir.

43 yaşındaki sanatçı yeni albümle ilgili şunları söylüyor:

Shiny Things’de yer alan dokuz parçada, sanatın ne gibi değişiklikler getirebileceğini sorguladım. Bu noktada tamamen kırık camların üzerinde yürüyor gibi hissediyor insan. Umut dolu müzikle hüzünlü sözler, güzellik ve çürüme arasındaki ayrılmaz ilişki üzerine güçlü bir şekilde seslendirilmiş, yoğun bir şekilde düzenlenmiş bir albüm.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish