Yeniden Bir Araya Gelen The Dictators’den Yirmi Yıl Sonra İlk Yeni Şarkılar

New Yorklu efsanevi punk grubu The Dictators yeniden bir araya geldi ve yirmi yıl sonra ilk yeni şarkılarını yayımladı.

2008’den beri etkin olmayan ancak 2020’de yeni müzikler kaydetmek için tekrar bir araya gelen grup, geçen Ocak ayında paylaştığı “God Damn New York”un ardından şimdi de “Let’s Get the Band Back Together” isimli şarkıyla dinleyiciye selam çakıyor.

Yeniden bir araya gelen kadroda, orijinal Blue Öyster Cult davulcusu Albert Bouchard ile birlikte kurucu üyeler Andy Shernoff (vokal, bas), Ross “The Boss” Friedman (gitar) ve Scott “Top Ten” Kempner (ritim gitar) yer alıyor. Önceleri grup için bir roadie ve ara sıra konuk şarkıcı olarak başlayan, ancak sonunda baş vokalisti olarak grubun yüzü olan Handsome Dick Manitoba’nın ise bu yeni birleşmede yer almaması da dikkat çekiyor.

Aynı dönem faaliyet gösterdiği gruplarla benzer zirvelere ulaşamamış olsalar da The Dictators, 1975’te kendi çıkışları olan “Go Girl Crazy!” İle Ramones’in ilk albümünden önce New York punk sahnesinin kilit topluluğuydu.

Andy Shernoff aslında yıllar boyunca bazı Ramones şarkılarına ortak bestecisi olarak imza atarken, Ross the Boss ise efsanevi heavy metal grubu Manowar ile büyük başarılar elde etti.

Consequence.net

tr_TRTurkish