Yeni Eddie Van Halen Fotoğraf Kitabı Yolda

Kıdemli rock fotoğrafçısı Ross Halfin’in, Tony Iommi tarafından yazılmış ön sözüyle birlikte yayına hazırlanan yeni bir Eddie Van Halen fotoğraf kitabının duyurusu yapıldı.

Haziran ayında, dört ayrı baskı olarak yayına sürülecek “Edward Van Halen by Ross Halfin” isimli kitapta yer alan fotoğraflar, Van Halen’in ilk İngiltere turundan Sammy Hagar dönemine kadar uzanan geniş bir dönemi kapsıyor.

Rufus Yayınları, satış sitesinde yaptığı açıklamada kitabı, “rock’ın ikonik gitarcısının 356 sayfalık bir kutlaması, rock müziğin sonsuza dek çalınma şeklini değiştiren bir adam” olarak tanımlıyor.

Bu kapsamlı fotoğraf kitabı Halfin’in kişisel arşivinden seçtiği birçok klasik ve daha önce görülmemiş fotoğrafları içeriyor. Ayrıca, gazeteci Mark Blake’in, Van Halen’in son derece başarılı kariyeri üzerine kaleme aldığı bir kariyer makalesi ile sunuluyor. Kitabın önsözünde Tony Iommi şöyle yazıyor: “Black Sabbath Cross Purpose albümünü yapıyordu ve ‘Evil Eye’ adlı bir şarkı yapıyorduk. Eddie’ye bir şans vermesini önerdim. Bizimle çaldı ve tüm gitar parçalarını ve sololarını yapmaya başladı. Hala bir yerlerde kaydım var ve bunu gelecekte bir noktada yayınlayabiliriz.”

tr_TRTurkish