Yemekteydik ve Karar Verdim Montreal Film Festivali’nde Yarışacak

“YEMEKTEYDİK ve KARAR VERDİM”İN YOLCULUĞU DÜNYANIN EN PRESTİJLİ FİLM FESTİVALLERİNDEN BİRİ OLAN MONTREAL FİLM FESTİVALİ’YLE DEVAM EDİYOR!”

Görkem Yeltan’ın ilk uzun metrajlı filmi Yemekteydik ve Karar Verdim 25 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında Kanada’da kırkıncısı gerçekleştirilecek olan, dünyanın en saygın festivallerinden Montreal Film Festivali’nde yarışacak.

Montreal Film Festivali gerek Hollywood’a yakınlığı, gerekse uluslararası geniş bir yelpazeye hitap etmesi nedeniyle sinemaseverlerin ve film endüstrisinin gözbebeği sayılıyor.

Daha önce birçok festivalde beğeni toplayan film Montreal’den sonra başta Japonya Aichi ve Afganistan IAWART olmak üzere pek çok kadın filmleri festivalinde ve diğer festivallerde seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

unnamed

“Yemekteydik ve Karar Verdim” bir aile filmi!

Mazide kalan tatlı anıların paylaşıldığı, bayramın gereklerinin yerine getirildiği, yemeklerin yendiği, dansların edildiği bir Kurban Bayramı’nda Rıza Gürsoy ve ailesinin hikayesinin anlatıldığı Yemekteydik ve Karar Verdim de başta aile reisi olmak üzere tüm fertlerini bambaşka bir buluşma bekliyor.

Duayen isimler başrolde!

Arzu Okay’ın 37 yıl sonra sinemaya dönüş yaptığı filmde Arzu Okay, Mehmet Güreli ve Sema Poyraz gibi duayen isimlere, başrollerde Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan, Kaan Çakır, Turgay Aydın, Görkem Yeltan, Ilgaz Kocatürk ve Yasemin Zamanpur eşlik ediyor.

Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay ve Görkem Yeltan’ın senaryosunu beraber kaleme aldıkları Yemekteydik ve Karar Verdim’in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor. Görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan’ın gerçekleştirdiği filmin kurgusunu Çiçek Kahraman, sanat yönetmenliğini Nilüfer Çamur, özgün müziklerini ise Yalçın Akyıldız yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden ilk yönetmenlik desteği alan filmin çekimleri geçtiğimiz sene İstanbul, Gebze ve Bodrum’da, post prodüksiyonu ise İtalya’da gerçekleştirildi.

 

Fragmanı izlemek ve indirmek için:

https://vimeo.com/159942859

https://youtu.be/m6hB8XNxccs

 

What's your reaction?

tr_TRTurkish