Yavru File Umut Veren Arkadaşlık

Filler çok sosyal hayvanlardır. Onlar, aynı insanların ailelerine güvendiği gibi destek için sürülerine güvenirler. Yalnızlığa terk edilmek ve sürüden kovulmak işte bu yüzden çok zordur.

Ubuntu’yla tanışın ya da daha çok bilinen adıyla Ellie…

Ellie, Afrika’daki kaçak avcılık sorununun kurbanı olan bebek gergedanları koruma altına alan Thula Thula Rhino Yetimhanesi’nde kalıyor. Gönüllüler, Ellie’nin yeniden adapte olabilmesi için seferber olmuşlar ama başaramamışlar.

Ellie sağlık sorunlarından da muzdarip bir hayvan. Karın bölgesinde bir açılma söz konusu ve bu bölge çeşitli dış etkenlere maruz kaldığını için herhangi bir enfeksiyonun kan dolaşımına yayılması gibi büyük endişeler var. Böyle bir yarada ölüm riski yüksektir. Onun 24 saat bakım ve tedaviye ihtiyacı var. Maalesef, bu küçük filin süte de alerjisi bulunuyor, bu da onu kurtarma yolunda her şeyi daha da zorlaştırıyor.

Gönüllüler, Ellie için bitkilerden özel süt yapıyorlar. Her şeye rağmen Ellie mücadeleye devam ediyor ancak o kısa süre öncesine kadar mutlu değildi. Çok çekingen ve uyuşuktu. Sonra bir gün, ona ömürlük bir armağan geldi: Bulabileceği en iyi arkadaş.

Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Ellie’yi arkadaşıyla görmelisiniz.

Thula Thula Rhino Yetimhanesi: Web | Facebook

tr_TRTurkish