Within Temptation’dan Yeni Albüme İsmini Veren Şarkı ‘Bleed Out’ Klibi Eşliğinde Yayında

Hollandalı senfonik metal grubu Within Temptation, sekizinci stüdyo albümü “Bleed Out “u 20 Ekim’de grubun kendi plak şirketi Force Music Recordings aracılığıyla yayımlayacak. Albüme adını veren parçanın resmi müzik videosu paylaşıldı.

“Bleed Out” grup için ileriye doğru cesur bir sıçrama anlamına geliyor. Çağdaş, sert ve djenty rifflerinden senfonik köklerini sergileyen yükselen melodilere kadar, Within Temptation farklı müzik tarzlarını ve düşündürücü temaları birleştiren sonik bir yolculuk yarattı. Bu epik olduğu kadar açık sözlü bir albüm ve şimdi her zamankinden daha fazla, üyelerinin önemsediği konularda tavır almaktan korkmayan bir grup.

Grup Ukrayna’daki savaşın başlamasından bu yana odak noktasını kişisel duygular ve toplumsal konular hakkında yazmaktan küresel adaletsizliklerle mücadele etmeye ve dünyanın çalkantılı durumunu diğer sanatçıların yapamadığı veya yapmak istemediği bir şekilde yansıtmaya kaydırdı.

Vokalist Sharon Den Adel şöyle diyor: “Ukrayna’daki savaş bizi çok etkiledi. Sanatçılar olarak dünyadan ilham alıyoruz ve bu platforma sahibiz. Bizler hikaye anlatıcılarıyız ve bence insan olarak bunlar hakkında konuşmamız gereken şeyler.”

“Wireless” ve “We Go To War” gibi şarkılar Ukrayna ve diğer savaş bölgelerinde sergilenen otoriter saldırganlığı irdelerken, albüme adını veren parça da Mahsa Amini’nin öldürülmesinin ardından İran’da hakları için mücadele eden kadınların durumunu ele alıyor.

Den Adel şöyle anlatıyor: “Çocukken Yemen’de yaşadım. Ailem Orta Doğu’da çeşitli ülkelerde yaşadı ve oradayken onları çok ziyaret ettim. Bu farklı bir dünya. Orada geçirdiğim zaman nedeniyle kendimi dünyanın o kısmına bağlı hissediyorum. Hapse atılacaklarını ya da daha kötüsünün olacağını bile bile eşarplarını yakan genç kadınların cesaretinden inanılmaz derecede etkilendim. Bu yürek parçalayıcı.”

Yeni bir müzikal keşif ve lirik derinlik çağını kucaklayan Within Temptation, sınırları zorlayarak ve sanatsal evrimlerini sergileyerek hem ahlaki inançlarını hem de müziğe korkusuz yaklaşımlarını ilan ediyor.

Senfonik ağırlığın tüm derinliğine inen geniş bir dinamik aralıkla dolu olan “Bleed Out” coşkulu olduğu kadar ağır ve politik olarak da derin.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Within Temptation ‘Bleed Out’ şarkı listesi:

01. We Go To War

02. Bleed Out

03. Wireless

04. Worth Dying For

05. Ritual

06. Cyanide Love

07. The Purge

08. Don’t Pray For Me

09. Shed My Skin (feat. Annisokay)

10. Unbroken

11. Entertain You

Photo credit: Tim Tronckoe

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish