Wilco Yeni Albümü “Cousin”ı Paylaştı

Chicago, Illinois merkezli alternatif rock grubu Wilco, 13. stüdyo albümleri “Cousin”i dBpm Records etiketiyle yayımladı.

Yapımcılığını Cate Le Bon’un üstlendiği “Cousin”, 2007 tarihli “Sky Blue Sky”dan bu yana grup dışında bir yapımcının yönettiği ilk Wilco albümü olma özelliğini taşıyor. Basın açıklamasına göre, Le Bon’un etkisi grubun saksafon, ucuz Japon gitarları ve sinematik, New Wave tarzı bir davul makinesi de dahil olmak üzere yeni enstrümanları dahil etmesine yol açtı.

Cate Le Bon ise yaptığı açıklamada, “Wilco ile ilgili şaşırtıcı olan şey, her şey olabilmeleri,” dedi. “Çok değişkenler ve yaptıkları her şeyde, tür ne olursa olsun, kaydın duygusu ne olursa olsun, akıp giden bir özgünlük var. Başarılı bir kariyerin bu kadar derinlerindeyken, başarılı bir şekilde bir şeyleri değiştirebilen çok fazla grup yok.

Wilco’dan Jeff Tweedy albümü lirik olarak “aynı anda hem içinde hem de dışında olma hissi” şeklinde tanımladı. İlk single “Evicted” için Tweedy şunları söylüyor: “Sanırım, birinin kalbinden atılmayı hak ettiğine dair ezici kanıtlar karşısında kendini savunmak için mücadele eden birinin bakış açısından yazmaya çalışıyordum. Kendi kendine açılan yaralar hala acıtıyor ve benim deneyimlerime göre tamamen iyileşmeleri neredeyse imkansız.”

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish