Wilco Yeni Albümü “Cousin’i” İlk Single “Evicted” ile Duyurdu

Wilco, 29 Eylül’de kendilerine ait dBpm Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Cousin” adlı yeni albümünü duyurdu.

Yapımcılığını Cate Le Bon’un üstlendiği “Cousin”, 2007 tarihli Sky Blue Sky’dan bu yana grup dışında bir yapımcı ile kaydedilen ilk Wilco albümü olacak. Basın açıklamasına göre, Le Bon’un etkisi grubun saksafon, Japon gitarları ve sinematik, New Wave tarzı bir davul makinesi de dahil olmak üzere yeni enstrümanları dahil etmesine yol açtı.

Le Bon yaptığı açıklamada, “Wilco ile ilgili şaşırtıcı olan şey, her şey olabilmeleri,” dedi. “Çok değişkenler ve yaptıkları her şeyde, tür ne olursa olsun, kaydın duygusu ne olursa olsun, akıp giden bir özgünlük var. Başarılı bir kariyerin bu kadar derinlerindeyken, başarılı bir şekilde bir şeyleri değiştirebilen çok fazla grup yok.”

Wilco’dan Jeff Tweedy albümü lirik olarak “aynı anda hem içinde hem de dışında olma hissi” şeklinde tanımladı.

İlk single “Evicted” için Tweedy şunları söyledi: “Sanırım, birinin kalbinden atılmayı hak ettiğine dair ezici kanıtlar karşısında kendini savunmak için mücadele eden birinin bakış açısından yazmaya çalışıyordum. Kendi kendine açılan yaralar hala acıtıyor ve benim deneyimlerime göre tamamen iyileşmeleri neredeyse imkânsız.”

Wilco, bu ayın sonunda Avrupa’da başlayacak uzun bir turneye çıkarak Cousin’i destekleyecek. Ekim ayından itibaren de ABD’de bir dizi konser verecek.

Wilco “Cousin” şarkı listesi:

01. Infinite Surprise

02. Ten Dead

03. Levee

04. Evicted

05. Sunlight Ends

06. A Bowl And A Pudding

07. Cousin

08. Pittsburgh

09. Soldier Child

10. Meant to Be

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish