Uzak Mesafe İlişkisini Sanata Dönüştüren İkili

Uzak mesafe ilişkisini sürdürmek herkesin harcı değil. Özlemek bir yana gözden ırak olanın gönülden ırak olduğu gerçeği de var. Bu zorlu ilişki biçimini seçenlerin, ilişkiyi sürdürebilmek adına epeyce fedakârlık yapması gerekebiliyor. Kimi zaman da yaratıcı çözümler ilişkinin kurtarıcısı olabiliyor.

Teknoloji her ne kadar mesafeleri kısaltmışsa da, görüntülü konuşmanın bile yetmediği anlar söz konusu. Peki, bu durumda ne yapmak gerekir?

Koreli bir çift bu soruna oldukça ilginç ve yaratıcı bir çözüm üretmiş. İlişkilerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek için sanatı başvuran Danbi Shin ve Seok Li yapıkları video konuşmalarıyla eş zamanlı olarak fotoğraflar çekip, yaratıcı kolajlar yapıyorlar.

Biri New York’da, biri Seul’de yaşayan ve aralarından 14 saatlik bir zaman farkı bulunan âşıklar bu fikirlerine bir isim bile vermişler; “Half&Half.”

Kendilerine de ShinLiArt adını veren sanatçı ikili, çektikleri fotoğraflardan oluşturdukları kolajlarla uzak diyarların farklı iki kültürünü de karşılaştırıyor, benzerlik ve farklılıkları ortaya koyarak bir keşfe çıkıyorlar.

long-distance-relationship-korean-couple-photo-collage-half-shiniart-a

 

long-distance-relationship-korean-couple-photo-collage-half-shiniart-j

 

long-distance-relationship-korean-couple-photo-collage-half-shiniart-f

 

long-distance-relationship-korean-couple-photo-collage-half-shiniart-g

 

long-distance-relationship-korean-couple-photo-collage-half-shiniart-i

 

long-distance-relationship-korean-couple-photo-collage-half-shiniart-n

 

tr_TRTurkish