Unrelica ile Tanışma Zamanı: Karanlık, Elektronik, Gizemli Bir İlk Albüm “Heaven Has Come” Yayında

Solist, enstrümantalist ve prodüktör Unrelica’nın ilk albümü “Heaven Has Come”, Tamar Records üzerinden ve GRGDN Müzik desteğiyle tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Unrelica “Heaven Has Come”da müzik, dogmatik kurmaca ile yarı serbest kurmacayı; modüler synth tonları, çok katmanlı mikro ritimler ve klasik orkestrasyon elementleriyle hibritleyerek kavramsallaştırılıyor.

Acı dolu gerçeklik ve mutsuz sonla biteceği belli hayallerin kıskacındaki bireyin hayatta kalma biçimlerine atıfta bulunan şarkı sözleri ise, yer yer eril bir sesten karamsar bir çöküşü, yer yer de dişil bir sesten karnavalesk alternatifle gerçeklik sonrası alaycı bir tezahürü aktarıyor.

Albümü kişisel ve prematüre kıyametlerimize kaldırılan bir kadeh olarak tanımlayan Unrelica; kutsal emanet, yadigâr ya da kalıntı gibi anlamlara gelen ‘’relic’’ kelimesini olumsuzlayarak oluşturduğu ismini, müziği için de bir tanım olarak görüyor.

Peki, Unrelica kimdir:

Küçük yaşlardan itibaren müziğin ekstrem ve karanlık yönüyle ilgilenen Unrelica, Re-Creation adlı dark ambient grubunda elektronik müzik yapmaya başladı. 2001 yılında Black Sabbath cover grubu NIB’de bas gitaristliğe başladı ve farklı gruplarda da bas çalmaya devam etti. İlerleyen yıllarda müziğin akademik yönü ile ilgilenmeye başladı ve solo çalışmalarına yöneldi. Bu süre zarfında müzikoloji okudu ve Kent, Popüler Kültür ve Karnavalesk alanında yüksek lisans derecesi aldı. Melodik techno-electronica ikilisi Queer Elizabeth ile performanslarına devam ederken pandemi karantinasında ilk albümü “Heaven Has Come”ı tamamlayarak Tamar Records’tan yayınladı. “Heaven Has Come”, GRGDN Müzik desteğiyle tüm dijital platformlarda.

tr_TRTurkish