Ufukta Görünen Yeni Soen Albümünden Bir Şarkı Daha “Illusion”

İsveçli progresif metal grubu Soen’in yeni albümü artık sadece bir hafta uzaklıkta. Grup, yayın öncesinde bir hamle daha yaptı ve ufukta görünen yeni albümden bir şarkı daha paylaştı.

“Illusion” isimli şarkı, grubun 29 Ocak’ta Silver Lining Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak, hayal kırıklığı, düşünme ve umut temalarını içeren sekiz şarkının yer aldığı yeni albümü “Imperial”den çıkan üçüncü kayıt oluyor.

Distopik bir evrende hayatta kalmaya çalışan bir baba ve kızın hikayesini anlatan şarkı, progresif evrenin derinliklerinden gelen etkileyici gitar riffleri, akılda kalıcı giderek yükselen nakaratı ve hepimizin üzerinde düşünmesi gereken dokunaklı mesajıyla grubun müzik ruhunu gayet iyi yansıtıyor.

Davulcu Martin Lopez şarkıyla ilgili şunları söylüyor: “dünyayı iyileştirmek istiyorsak, değişim bizim tarafımızdan yapılmalı, siz ve ben… insanlar tarafından yapılmalı, ‘Illusion’ aramızdaki ortak sorumluluk hakkında bir şarkı. Siyasetçilerin ve medyasının fikirlerini körü körüne takip ederek birbirimizi eleştirmeyi ve kendimize düşman olmayı bırakırsak, güçsüz hissetmenin yarattığı hayal kırıklığı ve aynı zamanda şeylerin daha iyiye doğru değiştirilebileceğini fark etme umuduyla ilgili.”

Vokalist Joel Ekelöf ekliyor: “Oturup iktidardakilerin yardım etmesini bekleyemeyiz. Açgözlülük ve güç meselelerinde birbirleriyle savaşmakla meşguller.”

Iñaki Marconi ve grubun ortak yapımcılığında kaydedilen yeni albüm “Imperial”’in miks ve mastering işlemleri, Ozzy Osbourne ve Bob Dylan gibi isimlerle çalışan Kane Churko imzası taşıyor.

tr_TRTurkish