UEFA, genç kadınların ilgisini futbola çekmek için Rita Ora’yla anlaştı

Avrupa futbolunun yönetim organı UEFA, kız çocukları ve genç kadınların futbola katılımını teşvik etmeyi amaçlayan Together #WePlayStrong kampanyasını tanıtmak için pop yıldızı Rita Ora ile bir ortaklığa gitti.  Ortaklık, UEFA’nın Ora’nın yaklaşmakta olan, 13 şehri kapsayan The Girls Tour adlı Avrupa turnesinin bir nevi sponsoru olmasına dayanıyor.

Ora, UEFA’nın kız çocuklarının futbolunu tanıtması için yaptığı ilk Pan-Avrupa yolculuğu olan “#WePlayStrong” kampanyasının büyükelçisi olarak da görev alacak. Ora, kampanyanın merkezinde sadece futbolun olmadığını, kadınların daha güçlü olması ve eşitlik için de önemli olduğunu söylüyor.

UEFA’da pazarlama ve sponsorluk faaliyetleri başkanı olan Peter Willems şunları ekledi: “Rita Ora’yla Together #WePlayStrong ptojesini birlikte yürütmekten heyecan duyuyoruz. Avrupa çapında genç kadınlar için oyunun büyümesine yardımcı olacak mükemmel ortaklığı oluşturduğumuza inanıyoruz.
UEFA, genç kadınların futbol dünyasına müzik, eğlence, moda ve spor yoluyla bağlanmasına yardımcı olacak dinamik sürprizlerle ortaklığımız değişerek devam edecek.”

 

kaynak

tr_TRTurkish