Toma Vagner’ın klasik oyuncaklar, synthesiser ve Japon çizgi romanlarından ilham alan hayali dünyası

Toma Vagner, New York’taki Görsel Sanatlar Okulu’ndan mezun olduktan sonra, kendisine büyük bir isim yaptı, ödüller kazandı, birçok kişiye ilham verdi ve The New York Times, The Atlantic, Bloomberg, Bandcamp ve Red Bull gibi büyük markalarla çalıştı.

Rusya’nın en doğusundaki Sakhalin adlı küçük bir adada büyüyen sanatçı ve illüstratör, muhtemelen en çok Harry Styles için yaptığı çalışmalarla tanınıyor: “Kreatif direktörü benimle iletişime geçti ve birlikte çalışmaya başladık. Rubik Küpü ile yaptığım çalışmayı gördü ve bir fon animasyonu olarak harika görüneceğini söyledi. Harry’nin dünya turu ve ürünleri için konsept sanat oluşturmaya son verdim. Çalışmalarımın Madison Square Garden’da sahnede canlandığını görmek hayatımdaki en gerçeküstü deneyimlerden biriydi.”

Toma’nın sanatı, tanımladığı şekliyle; “fevkalade dağınık bir konu ve durağan, ama gelişen bir konunun kaotik kompozisyonu.”

Sanatçı yüzyıllık Muybridge fotoğrafları gibi panolar, kutular ve sekanslar kullanıyor, ancak hepsinde modern bir dokunuş var. 1980’lerin ve 90’ların LEGO, Jenga ve synthesiler’ları gibi oyuncaklarının da etkisi var.

Toma’nın çalışmalarını tomavagner.com sitesinden takip edebilirsiniz.

creativeboom.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish