Times Meydanı’nda Yogayla Kutlama

Times Meydanı’nda toplanan binlerce New Yorklu, eğitmenler eşliğinde yoga yaptı.

ABD’nin New York kentinde, “yazın başlangıcını” ve “yılın en uzun gününü” kutlamak amacıyla Times Meydanı’nda yoga seansları düzenlendi.

Sabahın erken saatlerinde ellerinde matlarla Times Meydanı’na akın eden New Yorklular, uzman eğitmenler eşliğinde yoga yaptılar. Etkinlik, Birleşmiş Milletler’in (BM) 21 Haziran tarihinin Dünya Yoga Günü olarak kabul etmesiyle daha yoğun katılımla gerçekleştirildi.

New York Yoga 4

Meydanın en az 4 farklı noktasındaki yoga seansları yerel saatle 07.00’de başladı ve gün boyu aralıklarla tekrarlandı.

Etkinlik katılımcılarından biri olan Jordan Helpley, Times Square’e gelmeyi hemen hemen hiçbir zaman tercih etmediğini ama dünyanın kesişim noktasında yoga yapma fırsatını kaçırmak istemediğini söyledi. Helpley, New York’taki herkesin tek bir gün için bile olsa birbiriyle etkileşimde olması nedeniyle yoga sayesinde kendilerini küçük bir aile gibi hissettiklerini anlattı.

New York Yoga 1

Bir başka katılımcı, Stan Caspi, Times Square’in ortasında yoga yapmanın kendisini daha huzurlu hissettirdiğini ifade etti. Caspi de, Times Meydanı’nda bulunmaktan genellikle hoşlanmadığını ama bugün kalabalığın içinde yer almanın ona bir bütünün parçası olduğunu hatırlattığını ifade etti.

Zaman zaman yağan yağmur nedeniyle zor anların yaşadığı etkinlikte, ilginç görüntüler oluştu. Aniden bastıran yağmura yakalanan yogilerin matların altına girerek korundukları gözlendi. Yağmur dindikten sonra matların kurutulmasıyla devam eden etkinliğin bazı seansları gecikmeli olarak yapılabildi.

New York Yoga 3

Eğitmenler eşliğinde eş zamanlı hareket ederek renkli görüntüler oluşturan yogileri Times Meydanı’nı ziyaret eden turistler ilgiyle izledi. Her yaştan yoga meraklılarının katıldığı etkinlik, birçok medya kuruluşu tarafından canlı yayınlandı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish