Thom Yorke ve Jonny Greenwood’un Yeni Grubu The Smile’dan Albüm Yayını Öncesi Bir Şarkı Daha

Radiohead’den Thom Yorke ve Jonny Greenwood ile Sons of Kemet’ten davulcu Tom Skinner’dan oluşan yeni süper grup The Smile, bugün Cristóbal León ve Joaquín Cociña direktörlüğündeki videosuyla birlikte yeni şarkı “Thin Thing”i yayımladı.

İki yönetmen bir basın açıklamasında video hakkında şumları söylüyor, “Şarkıyı ilk kez dinlerken makineleri, insan vücudu parçalarını ve etobur bitkileri taşıyan çılgın bir sıvı hayal ettik. Fikri gruba sunarken Thom bize şarkıyı ona yazdıran bir rüyadan bahsetti. Videonun bu iki şeyin birleşimi olduğuna inanıyoruz.”

The Smile, ayrıca bu hafta grubun ilk albümü “A Light For Attracting Attention”ı da dinleyiciyle paylaşmaya hazırlanıyor.

Albümün prodüktörlüğünü ve mix’lerini Nigel Godrich, mastering’ini ise Bob Ludwig üstlendi. Ayrıca albümde, London Contemporary Orchestra’nın yaylı çalgıları, Byron Wallen, Theon ve Nathaniel Cross, Chelsea Carmichael, Robert Stillman ve Jason Yarde gibi çağdaş İngiliz caz müzisyenlerinden oluşan şahane bir konuk listesi var.

Sound olarak post-punk ve math rock ekseninde tınlayan grubun müziği için Radiohead’in “Hail to the Thief” albümünden bu yana gitar merkezli rock temeline kurulu ilk mahsulleri olarak değerlendiriliyor.

Daha önce albümden “You Will Never Work in Television Again”, “The Smoke”, “Skrting On The Surface”, “Pana-vision” ve “Free In The Knowledge”ı paylaşan The Smile, bu ayın 13’ünde 13 parçalık çıkış albümlerini dinleyiciye sunuyor.

Grubun adının ise bir Ted Hughes şiirinden ilham alındığı belirtilirken, Yorke grubun ismini ‘her gün sana yalan söyleyen adamdaki gülümseme’ ifadesiyle tanımlıyor.

“A Light For Attracting Attention”, Türkiye’de GRGDN Müzik tarafından temsil edilen efsane plak şirketi XL Recordings etiketiyle 13 Mayıs’ta kulaklarımıza ulaşacak.

Grup fotoğrafı: Alex Lake

tr_TRTurkish