The Who’nun Kariyerini Anlatan Kapsamlı Belgesel “Amazing Journey: The Story Of The Who”

Rock sahnesinin en özel gruplarından The Who’nun tarihini anlatan belgesel “Amazing Journey: The Story Of The Who”, ilk kez ve yalnızca yayın platformu The Coda Collection’da yayında.

Murray Lerner ile Paul Crowder’ın yönettiği ve grubun kurucu ortakları ve hayatta kalan üyeleri Pete Townshend ve Roger Daltrey ile röportajların yer aldığı “Amazing Journey”, İngiliz rock efsanelerinin kesin hikayesini ortaya koyuyor.

Nadir ve daha önce görülmemiş görüntüler ile performans kliplerinden oluşan, grubun müziğine ve tarihine yapılan araştırmaları içeren film, grubun 50 yılı aşkın kariyerleri boyunca kökenlerini ve etkisini masaya yatırıyor.

Yapım ayrıca, 1960’ların mod kültürünün ortaya çıkışı, grubun sahnede enstrümanlarını mahvetme konusundaki itibarı, hit şarkısı “I Can’t Explain”in onlara anında bir albüm anlaşması sağlaması da dahil olmak üzere grubun yörüngesindeki önemli anları belgeliyor.

Rock operası “Tommy” ile yeni formatları kucaklayan, Keith Moon ve John Entwistle’ın ani ölümleri, Daltrey ve Townshend arasındaki hassas yaratıcı ilişki ve onlarla yapılan derinlemesine röportajlara ek olarak, filmde grubun kariyeri ile ilgili endüstri figürlerinin yanı sıra müzikal akranları Eddie Vedder, Noel Gallagher, Sting, The Edge, Steve Jones ve daha pek çok kişinin yorumları yer alıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish