The Rolling Stones’un 60. Yıl Dönümü Kraliyet Posta Pullarıyla Taçlandırıldı

The Rolling Stones, British Royal Mail tarafından 60. yıl dönümlerinin anısına yeni bir dizi posta pulu ile onurlandırılacak. Pullarda grup fotoğrafları ve tur posterleri yer alacak.

Royal Mail Halkla İlişkiler ve Politika Direktörü David Gold bir basın açıklamasında (Forbes aracılığıyla) “Rock tarihinde çok az grup Rolling Stones kadar zengin ve geniş bir kariyer yapmayı başardı” dedi ve ekledi, “Çığır açan canlı performanslarla, modern müziğin en ikonik ve ilham verici albümlerinden bazılarını yarattılar.”

Toplamda sekiz pul içeren koleksiyon, grubun uzun kariyeri boyunca birkaç farklı mekânda performans fotoğraflarını içeriyor: 1969 Londra Hyde Park, 1995 Tokyo, 2017 Düsseldorf, Almanya ve en son 2019 East Rutherford, N.J. Ayrıca koleksiyon, ikisi grup fotoğrafı, ikisi de eski tur posterlerinden oluşan dört pul daha içeriyor.

Grup, The Beatles’ın 2007’de katılarak ilk sırada yer aldığı seride, Pink Floyd, Elton John, David Bowie, Queen ve Paul McCartney’in yer aldığı koleksiyona katılan en yeni topluluk oldu.

tr_TRTurkish