The National’ın Yeni Şarkısı “Somebody Desperate” Yayında

The National yeni şarkısı “Somebody Desperate” ile hüzünlü sulara yelken açıyor.

Bestesi gruptan Bryce ve Aaron Dessner’e ait, sözleri ise Matt Berninger ve uzun süredir The National işbirlikçisi olan karısı Carin Besser tarafından yazılan şarkı, Joe Wright’ın yakında gösterime girecek filmi “Cyrano”nun kapanış jeneriğine eşlik ediyor.

Matt Berninger’in etkileyici, yumuşak vokal yorumu ve tüm melodiyi nakış gibi işleyen piyanonun kollarında ilerleyen şarkı, “O ben değildim/ Kim olduğunu bilmiyorum/ Çaresiz biriydi/ Aşık biriydi” sözleriyle dinleyiciyi içine çekiyor.

En son Mayıs 2019’da “I Am Easy to Find” isimli albümünü yayımlayan The National’dan yeni albüm konusunda herhangi bir ipucu gelmese de grup üyeleri bu dönemde de çalışmalarını sürdürdü.

Aaron Dessner, Big Red Machine’in stüdyo albümünde Justin Vernon ile tekrar bir araya gelirken, Bryce Dessner, Avustralya Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ile mesai yaptı. 2020’nin Ekim ayında nefis solo albümü “Serpentine Prison”ı yayımlayan solist Matt Berninger ise bu yılın başlarında “Let It Be” adlı yeni bir şarkı paylaştı ve Adia Victoria ve Julia Stone’un şarkılarına konuk oldu. Ayrıca Velvet Underground derlemesi için “I’m Waiting For The Man”in bir coverını kaydetti.

Kapak grup fotoğrafı: Graham MacIndoe

tr_TRTurkish