5R – The Lumineers’ten Yeni Albüm ‘Cleopatra’

Denver, Colorodo’lu folk-rock grubu The Lumineers ikinci albümleriyle müzik piyasasına yeni bir giriş yapıyor. Wesley Keith Schultz vokal, gitar, piyano ve vurmalılarda Jeremiah Caleb Fraites’in önderliğinde kurulan grup dört yıl ara verdikleri albüm sessizliğini geçtiğimiz günlerde ‘Cleopatra’ ile bozdular.

2012’de çıkardıkları ve kendi adlarını taşıyan ilk albümleriyle oldukça sükse yapmışlar, özellikle ‘Ho Hey’ parçası tahmin edilemeyecek bir liste başarısı yakalamıştı. Şarkı kendi kategorisinde yılın şarkısı ödüllerini kucaklarken ‘The Lumineers’ en iyi yeni grup, albümleri de yılın en iyileri arasında kendine yer bulmuştu. Albümde ‘Stubborn Love’, ‘Big Parade’ve ‘Classy Girl’ parçaları da gönüllerde taht kurmayı başarmıştı.

The Lumineers, akustik soundlardan ve folk-rock müziğin lezzetlerinden hoşlananların ıskalamaması gereken bir grup. Cleopatra için ise ilk izlenim olarak tür açısından kayda değer çalışmalardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliz. Açılış parçası ‘Sleep On The Floor’, ‘Angela’, Gun Song’ ve ‘Cleopatra’ parçaları ilk dinlemede dahi iz bırakacak gibi duruyor.

 Bu albümle birlikte de yeni hitler çıkaracaklar mı? Hep birlikte göreceğiz.

Cleopatra

Ho Hey

Ophelia

Stubborn Love

Angela

What's your reaction?

tr_TRTurkish