The Doors’un Daha Önce Yayımlanmamış Şarkısı “Paris Blues”u Dinleyin

The Doors, grubun “bilinen son yayımlanmamış stüdyo kaydı” olan “Paris Blues” şarkısını yayımladı.

Şarkıya eşlik eden bir mesajda, “‘Paris Blues’, piyasaya sürülmesine kadar uzun ve dolambaçlı bir yol kat etti ve bu arada Doors’un hayranları arasında efsanevi bir nitelik kazandı.” “Grup tarafından yazılmış özgün bir blues şarkısı olan parça, grubun The Soft Parade veya L.A. Woman albümlerinin kayıt seanslarından birinde kaydedildi (kimse hatırlamıyor gibi görünüyor).

Bu, “Paris Blues”un muhtemelen 1968 ile 1970’in sonu arasında kaydedildiği anlamına geliyor, ancak şarkının yolculuğu oradan sonra değişiyor.

Şarkıyla ilgili resmi mesaj şu detayları aktarıyor,

Şarkının ana kaseti kayboldu ve hayatta kalan tek kopya Doors’un klavyecisi Ray Manzarek’e verildi. Ne yazık ki, bu kopya, oğlu Pablo (o sırada yürümeye başlayan çocuk) tarafından kısmen hasar gördü. Şimdi, bazı yaratıcı düzenlemelerle, şarkı yeni albüm için bilinmezlikten kurtarıldı.”

Mevzubahis yeni albüm, Record Store Day’in Black Friday etkinliğinin bir parçası olarak 25 Kasım’da sınırlı sayıda piyasaya sürülecek olan blues temalı bir derleme seti olan “Paris Blues”. Albüm, gitarist Robby Krieger’in orijinal kapak resmiyle birlikte yarı saydam mavi vinil üzerinde satışa sunulacak.

“Paris Blues” paylaşılan kayda ek olarak albüm, Krieger ve Jim Morrison’ın 31 Mayıs 1969’da Norman Mailer’ın belediye başkanlığı kampanyası için bir destek performansından daha önce duyulmamış iki canlı kaydını içeriyor. “Be Untrue” isimli şarkı, Morrison Hotel albümü için yazılmış orijinal bir şarkı, ancak sonunda 1970 tarihli albümde yer almıyor. İkinci kayıt ise Robert Johnson’ın “Me and the Devil Blues” şarkısının bir cover’ı.

Ultimateclassicrock.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish