The Doors Gitaristi Robby Krieger Anı Kitabını Duyurdu

The Doors gitaristi Robby Krieger anı kitabını duyurdu. “Set the Night on Fire: Living, Dying, and Playing Guitar with The Doors” isimli kitap 12 Ekim’de okuyucuyla buluşacak.

The Doors ile birlikte rock tarihinin efsaneleri arasına geçen Robby Krieger, 1993 yılında Rock and Roll Onur Listesi’ne girdi, Rolling Stone dergisi tarafından tüm zamanların en büyük gitaristlerinden biri olarak selamlandı ve bugüne kadar birçok müzisyenle iş birliği yaptı yine de Krieger, bu kıymetli kariyeri konusunda günümüze dek ağzı davrandı ki bu anı kitabını daha da heyecanlı kılıyor.

Yazar Jeff Alulis’in yardımıyla yaklaşık 320 sayfadan oluşan kitap için yayıncı tarafından yapılan açıklamada “The Doors’un hayati yıllarından daha önce hiç anlatılmamış hikayeler ve grubun sayısız ikonik anına yeni bir bakış açısı ile Krieger’in tarihsel önemi olan kariyerine dair bazı bilgiler vaat ediyor” ifadesiyle özetleniyor.

“Krieger, bir dizi kısa hikâye aracılığıyla okuyucuları her şeyin olduğu yere götürüyor: ilk gitarını aldığı rehinci; gençken bir uyuşturucu baskınından sonra atıldığı hapishane hücresi; Jim Morrison ile ilk şarkı yazma seanslarının gerçekleştiği ebeveynlerinin oturma odası; The Doors’un ilk garip konserlerini verdiği boş barlar ve arka bahçe partileri; ikonik şarkılarının kaydedildiği stüdyolar; ve konserlerin tarihi ayaklanmalara dönüştüğü pek çok mekan,” diyor hatıratın açıklaması ve ekliyor,

“Krieger, uyuşturucu bağımlılığından ikiz kardeşinin zihinsel çöküşüne ve kendi kanserle savaşına kadar, hayatının en zorlu mücadeleleri hakkında yürek burkan ayrıntılara da giriyor. Üzüntüyü dengelemek, dengesiz hayranlar, ünlü müzisyenler ve gerçekten öfkeli bir keşişle karşılaşmalar hakkında mizahi anekdotlar” ile yaşamından mühim kesitler paylaşıyor.

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish