The Beatles’ın ‘Get Back’ Çatı Konseri Dijital Platformlarda Yayında

The Beatles’ın 1969 tarihli efsanevi çatı katı konseri dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Müzik tarihinin ilgi çekici anlarından biri olan sürpriz konser, Apple Corps’un Londra Savile Row’daki genel merkez binasının çatısında gerçekleşti ve The Beatles’ın kariyerlerindeki son halka açık performansı olarak kayıtlara geçti.

İkonik gösterinin 53. yıl dönümü olan 30 Ocak öncesi yayına sürülen ‘Get Back: The Rooftop Performance’ ismli albüm, Giles Martin ve Sam Okell’in yeni stereo ve Dolby Atmos miksajlarıyla 40 dakikalık konserin tamamını dinleyiciyle buluşturuyor.

Son dönem ses getiren, The Beatles’ın 1970 tarihli albümü “Let It Be”nin yapımını ekrana taşıyan üç bölümlük Peter Jackson belgeseli ‘The Beatles: Get Back’ de bu konserin görüntülerini içeriyor.

Belgeselin yaklaşan sinema gösterimleriyle ilgili olarak Peter Jackson yaptığı açıklamada, “The Beatles: Get Back’in çatı katı konserinin IMAX’te, o dev ekranda yaşanacağı için çok heyecanlıyım” diyor ve ekliyor, “The Beatles’ın son konseri ve onu görmenin ve duymanın mutlak mükemmel yolu.”

‘The Beatles: Get Back – The Rooftop Concert’, 11-13 Şubat tarihleri ​​arasında dünya çapında vizyona girecek. Get Back ayrıca 8 Şubat’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde Blu-ray ve DVD formatında yayınlanacak.

tr_TRTurkish