Terk Edilmiş Mekanları Bir Köpekle Keşfetmek

Hollandalı sanatçı Alice Van Kempen, 3 yaşındaki bulteriyer cinsi köpeği Claire ile Avrupa’daki terk edilmiş yerlerde fotoğraf çekebilmek için yollara düştü.

Birlikte parmaklıkların altından süründüler, duvarlara tırmandılar, pencerelerden içerilere atladılar ve bazen de ön kapıdan yürüdüler. Alice göre yeni mekanları keşfetmek güzel ama işin asıl eğlencesi mekandan içeri girince başlıyor.

“Bir gün Claire ile bir uyum yakaladık. O modelliği seviyor ve çok zeki bir köpek. Bazı anlarda en ufak bir kıpırdama, göz kırpması olmadan saniyelerce olduğu yerde poz veriyor.”

claire

Bu elbette Alice’e 20 yıldan uzun süredir köpek fotoğrafçısı olarak çalıştığı köpek maması şirketindeki işinde de büyük fayda sağlıyor. Claire ile ilk tanışmaları bundan 2 sene önce Belçika’daki Doel kasabasında gerçekleşmiş. Alice o inanılmaz derecede ürkütücü olan kasabada biraz rahatlamak için Claire’in refakatçiliğine sığınmış.

Alice “Claire yanımdayken kendimi güvende hissediyorum çünkü bana bir şey olduğunda beni koruyacağını biliyorum” diyor. Bu ikili birlikte eski hapishanelerde, askeri kışlalarda, kömür madenlerinde, hastanelerde hatta eski tren ve uçaklarda bile fotoğraf çekmişler.

claire5

claire18

claire9

claire7

claire4

claire6

claire25

claire20

claire13

What's your reaction?

tr_TRTurkish