Teoman’ın 46 yaşındaki rock yıldızı Timur’un hikâyesini anlattığı ilk romanı Sayın Bay Rock Yıldızı, Doğan Kitap’tan çıktı

Teoman’ın 46 yaşında neredeyse mizantrop bir rock yıldızı olan Timur’un hikâyesini anlattığı ilk romanı Sayın Bay Rock Yıldızı, Doğan Kitap’tan çıktı.

Hem çok aşina hem çok yabancısı olduğumuz bir kahramanı, hem çok acıklı hem çok eğlenceli hem de komik bir hayatı anlatıyor Teoman.

Timur; alkolle, hayatla, depresyonla, manasızlık hisleriyle, orta yaş ve yaratıcılık krizleriyle savaşırken, bir yandan da dört yaşındaki kızına baba, annesine oğul olmaya çalışıyor. En çok zorlandığı konuysa kendine katlanmak. Yalnız, sürekli başka bir kişi olmaya zorlandığını düşünen, kim olduğunu artık bilemeyen, yaşadığı çağa ayak uyduramayan bir rock yıldızı. O sırada, kendini ikna etmekte zorlandığı bir gönül ilişkisini de yürütmeye çalışıyor. Tabii, yapabildiği kadar. Daha doğrusu yapamadığı kadar.

“İnsanın geçmişe ihtiyacı var. Kim olduğumuzu hatırlamak için. Daha doğrusu eskiden olduğumuz kişiyi hatırlamak için. Bir an içimde bir ağlama duygusu oluşuyor. Hıçkırarak. O yüzden şaka yapmaya başlıyorum. Berbat şakalar. Melankolimi yalnızlığıma saklayayım. Eve gidince yaşayayım.”

tr_TRTurkish