Stephen King’in Yeni Kitabı Billy Summers Çıktı

“Tekinsiz hayal gücünü, dizginlenemez güce çeviren” efsanevi yazar Stephen King’in yeni kitabı Billy Summers Altın Kitaplar etiketiyle piyasaya çıktı. Billy Summers, profesyonel bir katilin emekliye ayrılmadan önce tamamlaması gereken zorlu görevini anlatıyor.

Billy Summers dünyanın en iyi kiralık katili, madalyalı bir Irak Savaşı gazisi, izini kaybettirmede sihirbaz Houdini kadar hünerli bir keskin nişancı. Ancak sadece gerçekten “kötü” adamları hedef alan bu amansız katil artık emekliye ayrılmak istiyor. Bundan önceyse son atışını yapıp kötülük timsali bir adamı haklamalı. Sonrasında sırra kadem basacak. Peki bu süreçte ne yanlış gidebilir ki? Muhtemelen her şey…

Stephen King’in son şaheseri Billy Summers, hem bir savaş hikâyesi, hem de Amerika’nın küçük kasabalarına ve orada yaşayan insanlara yazılmış bir aşk mektubu. Eli kanlı bir intikam romanı… Aşk, şans, kader ve kurtuluş için tek atımlık kurşunu kalmış karmaşık bir kahramanın karanlık hikâyesi.

Bu romanı elinizden bırakamayacak ve Billy’yi asla unutamayacaksınız.

New York Times

Çok Satanlar Listesinde Bir Numara

Esquire

Yılın En Iyi Kitabı

Wall Street Journal

Yılın En Sevilen Kitabı

Goodreads Okur Ödülleri

En iyi Gerilim Finalisti

Türkçesi: Gökçe Yavaş

Sayfa Sayısı: 528

Fiyatı: 85 TL

Dağıtım Tarihi: 21.04.2022

Tür: Roman (Polisiye/Gerilim)

Stephen King Hakkında

Stephen King 1947 yılında Portland, Maine’de dünyaya gelmiştir. İlk kısa hikâyesi 1967 yılında bir dergide yayımlanan King, 1971 sonbaharında lisede İngilizce öğretmenliği yapmaya başlamıştır. Akşamları ve hafta sonları kısa hikâyeler yazmaya ve romanları üzerinde çalışmaya devam etmiştir. 1973 baharında Doubleday&Co. Göz romanını basmayı kabul etmiş ve ona öğretmenliği bırakıp tam

zamanlı bir yazar olma sansını tanımıştır. O günden beri, hepsi çok satanlar listesinde yer alan kitaplarıyla King, döneminin en başarılı yazarlarındandır. Kara Kule Serisi, Mahşer, O, Medyum, Hayvan Mezarlığı, Ruhlar Dükkânı, Uyuyan Güzeller, Yabancı en sevilen romanları arasındadır. Seksenin üzerinde eseri yayımlanan yazar, 2014 Ulusal Sanat Madalyası ve 2018 PEN Amerikan Edebiyatı’na Hizmet ödüllerini almıştır. Stephen King, Maine ve Florida’da kendisi gibi yazar olan karısı Tabitha King’le birlikte yaşamaktadır.

What's your reaction?

tr_TRTurkish