Slayer Beş Yıl Sonra Sahnelere Geri Dönüyor Desek

Slayer beş yıl aradan sonra, Eylül 2024’te Riot Fest ve Louder Than Life’ta sahnelere geri dönüyor.

Thrash metal efsanelerinin 22 Eylül’de Chicago’da Riot Fest’te ve 27 Eylül’de Kentucky Louisville’de Louder Than Life’ta sahne alacağının 21 Şubat Çarşamba günü yapılan duyurusu büyük bir sürpriz oldu.

Grubun solisti Tom Araya yaptığı basın açıklamasında, “Hiçbir şey sahnede canlı performans sergilediğimiz ve hayranlarımızla o yoğun enerjiyi paylaştığımız 90 dakikayla kıyaslanamaz” dedi ve ekledi: “Dürüst olmak gerekirse bunu özlemiştik.”

Gitarist Kerry King de şunları ekledi: “Canlı çalmayı özledim mi? Kesinlikle özledim. Slayer hayranlarımız için çok şey ifade ediyor; onlar da bizim için çok şey ifade ediyor. Onları görmeyeli beş yıl olacak.”

Slayer, 2019 sonbaharında veda turnesine çıktı ve o yılın 30 Kasım’ında Los Angeles’taki The Forum’da son konserini vermiş, King, performansın sonunda sembolik olarak ikonik zincirini sahnede bırakmıştı.

Kerry King yakın zamanda Rolling Stone dergisine 2019’un son konserlerinden bu yana, bir mesaj, bir e-posta bile olsa Tom Araya ile konuşmadığını söylemişti. Bu durum yeniden birleşme haberini daha da beklenmedik hale getiriyor.

King, “Tom bana ulaşsaydı, muhtemelen yanıt verirdim,” derken “Bu muhtemelen beni ne için aradığına bağlı, ama şu anda ölmesini dilemiyorum” diye eklimişti.

Slayer’ın resmi basın açıklamasına göre, yeniden birleşme kadrosunda King, Araya, gitarist Gary Holt ve davulcu Paul Bostaph’tan oluşan 2019’da veda turnesini tamamlayan dörtlü yer alacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish