Slash, Axl Rose ile İlk Tanışmaları ve Çalışma İlişkilerinden Bahsetti

Guns N’ Roses gitaristi Slash geçtiğimiz günlerde Revolver dergisi ile bir müzik hayranı olarak geçmişinden bahsettiği “önce hayran” röportajına katıldı ve The Rolling Stones ve Aerosmith ile karşılaşmalardan Axl Rose ve Myles Kennedy gibi A sınıfı vokalistlerle çalışmaya kadar her şeyi konuştu.

Axl ile ilk tanışmaları ve çalışma ilişkisinden bahseden Slash, Blabbermouth.net’in aktardığı kadar şunları söyledi:

“Bir süre, ara sıra farklı şarkıcılarla çalıştım sonra Axl ile tanıştığımda ve birlikte müzik yapmaya başladığımızda, beni duygusal ve enerji düzeyinde etkileyen duygusal bir içerik getiren tek şarkıcıydı. Bir şarkı birdenbire yepyeni bir düzeye çıkmış ve ben bunu hissetmiştim. İşte o zaman müzik ve vokalin gerçekte nerede buluştuğunu anladım.

Çünkü ondan önce, birlikte çalıştığım herkes berbattı ve benim buna ihtiyacım yoktu, ben sadece enstrümantal olarak çalmayı tercih ediyordum. Ama işler lirik, vokal ve müzik seviyesinde birleştiğinde hissettiğiniz o dokunaklı duyguya ilk kez o zaman ulaştım.”

Guns N’ Roses uzun yıllar beklenen birleşme turunu Hollywood’da Nisan 2016’da bir kulüp gösterisi ve Las Vegas ve California’daki Coachella festivalinde gösterilerle başlattı ve son yılların en çok ses getiren konserlerine imza attı.

Grubun yeniden bir araya gelme turunda, gitarist Richard Fortus, davulcu Frank Ferrer, klavyeci Dizzy Reed ve ikinci klavyeci Melissa Reese tarafından desteklenen klasik kadro üyeleri Slash, Axl Rose ve basçı Duff McKagan yer aldı.

Kapak fotoğrafı: Katarina Benzova

tr_TRTurkish