Siyah Tavşan Yeni Şarkısı “Artık Yeniden Doğamam” ile Huzurlarınızda

İstanbullu alternatif/progresif rock grubu Siyah Tavşan yeni teklisi “Artık Yeniden Doğamam” ile yeniden dinleyenlerle buluştu.

Şarkıda hayatta artık geri dönülemeyecek bir noktaya gelen ve her ne kadar zorluklarla, tersliklerle alınmış bir yol olsa da, o yolun en azından kendi yolu olduğunu anlayan ve kendini her şeyiyle karşısına koyup tüm bunların trajik kabullenişini deneyimleyen bir kişinin ruh halini anlatan grup, şarkıda dünyaya pek çok olanakla gelinse de tüm yollardan sadece birini seçebileceğimizi ve bu sonsuz “samsara” sürecini bırakıp seçilen yolu sevmeyi öğrenme çabasını işliyor.

Müziğin bestelenmesinde Çağla Bölek’in “Graviry Does Not Work/Yer Çekimi Çalışmıyor” isimli kitabından “Trapezium Cornered Units” şiirinden oldukça etkilenilmesiyle beraber Çağla Bölek’in şiirden bir kısmı performe ederek şarkıya dahil olması da oldukça özgün bir deneyim sunuyor.

Öte yandan şarkının klibi grubun vokali Denizalp Şimşek tarafından Herman Melville’in büyük eseri Moby Dick’ten ilham alınarak ortaya konmuş bir kolaj/animasyon çalışması olarak karşımıza çıkıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish