Seyahat, Macera ve Sosyal Sorumluluğu Birleştiren Kuruluş

Dileklerinizin arasında bir dünya seyahati ve büyük bir macera var mı? Kim istemez ki?

Pekâlâ, OxAdventure, merkezi Kuveyt’te kar amacı gütmeyen bir kuruluş ve odak noktası da şöyle:

Her eğitim yılının başıyla birlikte, OxAdventure, konforlu alanlarından dışarı çıkmaları ve iç seslerini dinlemeleri için Kuveyt’in tüm gençlerine çağrı yapıyor. Ülkenin üniversite öğrencilerine geziler düzenleyerek tüm dünyayı gezmeleri için fırsatlar sağlıyorlar. Gençlik gönüllü olarak kaydoluyor ve kendi yollarıyla ödüyor, ama önemli olan tecrübe ve nedendir.

OxAdventure’ın ilk seyahati 2013 yılında Hindistan’a oldu. Orada, öğrenciler, insanlığa, doğaya ve eşitliğe saygı duymanın yeni bir yolunu keşfettiler. OxAdventure’nin tam olarak hedeflediği de buydu.

OxAdventure

Onların son yolculuğu 3 Mart’ta başladı. Nepal Katmandu’nun güzel zorlu yollarına düştüler. Çeşitli ülkelerden 150’den fazla üyeye sahip bu Kuveyt gençlik organizasyonu, her gencin içinde potansiyel bir lider olduğuna inanıyor. Kuveytli çocukları konforlu alanlarından dışarı çıkarmak ve vahşi dünyaya götürmek geleceğin liderleri için yepyeni bir grubun oluşmasını sağlayacak. Yani, daha iyi bir geleceğin peşinde yerel ve global sorunlarla ilgili ve mücadele edebilecek nitelikte liderler.

OxAdventure2

OxAdventure’ın misyonu şöyle:

“Onların eğitsel yeteneklerini sınıf dışında kullanmalarına bir yol sağlarken küresel vatandaşlar yaratmak ve geleceğin liderlerinin zihinlerini zenginleştirmek için gençliğe gezi, hayır işi ve maceralarla yoluyla ilham verir.”

Bu oluşum birçok başka üniversiteye adapte edilebilir, sadece Kuveyt’de değil, çünkü içinde yaşadığımız dünya hakkında bilgi edinmek için harika bir şey ve dünyayı daha iyi bir yere dönüştürürken parçası olma imkânı veriyor.

tr_TRTurkish