Sepultura, Amenra ve Neurosis Üyelerinden Sarsıcı Bir İş Birliği: Absent In Body

Amenra gitaristi Mathieu J. Vandekerckhove, Amenra solisti Colin H. Van Eeckhout, Neurosis vokalisti/gitaristi Scott Kelly ve eski Sepultura davulcusu Igor Cavalera’nın yer aldığı yeni grup Absent In Body, ilk albümleri “Plague God”ı 25 Mart’ta Relapse Records aracılığıyla yayınlayacağını duyurdu.

Yıkıcı ve görkemli, yaşam ve sanatın ayrılmaz bir şekilde bağlı olduğu müzisyenlerden ifadesiyle tanımlanan beş şarkılık albüm, kadronun ağırlığı göz önüne alınıp, paylaşılan ilk şarkı ‘The Acres/The Ache’ye kulak verdiğinde karşılaşılan sarsıcı ve tekinsiz atmosfer ile kendini merak ettiriyor.

Vandekerckhove, “Bu müziği yaratmak için kendimize herhangi bir kısıtlama veya sınır koymadık. Her şey hiçbir taviz vermeden oldu, bir araya geldik ve ilhamın özgürce akmasına izin verdik. Bu albümün güzelliği ve gücü bu.”

Cavalera şöyle diyor: “ABSENT IN BODY’de Colin, Mathieu ve Scott gibi ileri görüşlü beyinlerle iş birliği yapmak harika bir duygu. Müzik yoğun ve yavaş yavaş vahşi, yaşadığımız zamanlara çok benziyor.”

Bilgi, yanlış bilgi, görünmeyen algoritmalar ve viral bulaşma tarafından istila edilen bir çağda, ezici ve anlaşılmaz güçler karşısında gerçekten insani olanı aramak belki de en kutsal görevimiz haline geldi. Bu, “Plague God”nın tam kalbinde yatan bir dürtüdür.

Mathieu Vandekerckhove tarafından çekilip düzenlenen “The Acres/The Ache” müzik videosu, albüm şarkı listesi ve kapak görseli hemen burada.

Absent In Body “Plague God” şarkı listesi:

  • 01. Rise From Ruins
  • 02 In Spirit In Spite
  • 03. Sarin
  • 04. The Acres/The Ache
  • 05. The Half Rising Man
tr_TRTurkish