Sattas’tan Bir Moğollar Klasiği “Dinleyiverin Gari” Yorumu

Sattas “Moğollar’a Saygı” albümünün on dördüncü adımını atıyor. Sevilen reggae grubunun Moğollar külliyatından seçtiği şarkı bir klasik olan “Dinleyiverin Gari”.

Sözü ve müziği Cahit Berkay’a ait olan şarkıyı yorumlamayı grubun yolculuğu boyunca başlarına gelen en güzel şeylerden biri olarak tanımlayan Sattas’ın vokalisti Orçun Sünear sözlerine şöyle devam ediyor; “Bazı şarkıları yorumlamak çok zordur ve “Dinleyiverin Gari” de bunlardan biridir. Severek, çokça zorlanarak fakat şarkının ruhundan asla uzaklaşmadan çalıp söylemeye çalıştık. Moğollar gibi asla eskimeyen ve sürekli kendini yenileyebilen bir çınara saygımızı ve sevgimizi biraz olsun gösterebildiysek ne mutlu bize”.

“Moğollar’a Saygı” albümü için yapılan çağrıya yanıt veren müzisyenlerin Moğollar parçalarına yaptığı yorumlar, belirli aralıklarla dinleyiciyle paylaşılmaya devam edecek. Şu ana kadar Moğollar külliyatından 23 şarkının sahiplendirildiği proje sona erdiğinde, bu özel albüm plak formatında da yayımlanacak.

Moğollar parçalarının birbirinden farklı müzikal yaklaşımlara sahip müzisyenler tarafından yorumlandığı projede, şarkıların kapak görselleri de illüstrasyon dünyasının yükselen isimleri tarafından tasarlanıyor. Böylece, bu projeyle müzik tarihimize hem müzikal hem görsel olarak önemli bir not düşülmesi hedefleniyor. Bu bağlamda “Dinleyiverin Gari”nin çarpıcı kapak görseli Faruk Yalçın’ın hünerli elleriyle hazırlandı.

Sattas’ın “Dinleyiverin Gari” yorumu 7 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı!

tr_TRTurkish