Sara Noelle’in Yeni Albümü “Do I Have to Feel Everything” ile Uçsuz Bucaksız Manzaralara

Sara Noelle’in “Do I Have to Feel Everything” isimli üçüncü albümü 27 Ocak’ta dinleyiciyle buluştu.

Yapımcılığını Loma grubundan Dan Duszynski üstlendiği albüm, dinlerken adeta zihinsel bir yolculuğa çıkartan, büyük düzlüklerden geçen bir trenin penceresinden seyre dalınan anların fon müziği, farklı alemlere ışınlama etkisi taşıyan bir şarkılar bütünü olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Ambiyans ilhamı büyük, buradan yola çıkarak da derin melodilere kapılarını açan albüm, puslu bir ufka doğru yol alırken değişen bir zihne sürekli değişen bir mercek sunuyor. Söz yazarlığı hünerlerinin ziyadesiyle kendini gösterdiği şarkılar bir o kadar etkili, hüzün yoğun ve sade bir şarkıcılık tarzıyla birleşince zaman zaman hipnotik etkilere yol açıyor. Doğayı ve onun büyüleyiciliğini odağına alan kadrajlar yakalamayı da başarıyor.

Albüm Sara’nın, belirsizlik ve netlik arasında dolaşan bir yürüyüş olarak tasavvur edilen 2020 albümü “Cover the Blue” ve 2016’daki ilk albümü “Morning Moon”nun adımlarından ilerliyor.  Folk ve new age arasında bir yerlerden seslenen besteler, Sara’nın fısıldayan sesinin de etkisiyle dinleyiciyi David Lynch’in Twin Peaks’inden sahnelere açılan dehlizlerde bir yürüyüşe davet ediyor.

Işıkları kısıp, arkanıza yaslanıp, Sara Noelle’nin uçsuz bucaksız manzaralara açılan şarkılarına kulak verin. Eh, neticede biraz uzaklaşmaya hepimizin ihtiyacı var.

tr_TRTurkish