Röyksopp’un Yeni Şarkısı ‘This Time, This Place’ Yayında

Röyksopp yeni single’ı ‘This Time, This Place’i paylaştı.

Film yönetmeni ve kavramsalcı Beki Mari’nin vokallerinin yer aldığı şarkı, Norveçli ikilinin olağanüstü kavramsal projesi “Profound Mysteries”den kulaklarımıza ulaşan yeni kayıt oluyor.

Beki Mari, ‘This Time, This Place’ hakkında yaptığı açıklamada, “Röyksopp ile çalışmayı yalnızca beden dışı bir deneyim olarak tanımlayabilirim” diyor ve ekliyor, “Zihnim zaten müziklerinin izlerini yaktı; çok özel anılara giden küçük yollar ve bu yüzden onlar için şarkı söylemem istenmesi beni eşsiz bir duyguyla doldurdu.”

“Norveç’te, onların stüdyosunda sesim, sahip olduğumu bilmediğim oktavlara yayıldı; ki bu özellikle ilginçti çünkü hala uçmayı öğreniyordum. Svein Berge ve Torbjørn Brundtland ile çalışmak ilahi bir nimetti, asla unutmayacağım bir şeydi.”

Röyksopp, 2014’te beşinci albümleri ‘The Inevitable End’in yayınlanmasının ardından geleneksel albüm formatına veda ettiğini açıklamış ancak birlikte müzik yapmaya devam etme sözü vermişti. Geçen ocak ayı başında ise ikili, uzun zamandır paylaştıkları ilk şarkı “(Nothing But) Ashes…” ile yeni projenin fitilini ateşlemişti.

İkilinin, fiziksel sürümü 29 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak yeni projesi ‘Profound Mysteries’den çıkan yeni şarkı ‘This Time, This Place’, Jonathan Zawada’nın yönettiği görsel ile servis ediliyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish