Rosie Carney’den Radiohead Cover Albümü Duyurusu ve Nefis Bir “Bones” Yorumu

İngiliz indie folk sahnesinin parlayan yıldızlarından Rosie Carney, ses getirecek Radiohead projesini etkileyici ve nefis bir Radiohead yorumuyla duyurdu.

Carney, Radiohead’in “The Bends” albümünü baştan sona yorumlayacağı projeden, albümün ağır toplarından biri olan “Bones” yorumunu paylaşarak şimdiden damağımızda leziz bir tat bırakmayı başarıyor.

Carney, İrlanda’da karantinadayken Radiohead klasiği “Fake Plastic Trees”i yayımlamaya karar verir ancak bunu birkaç kişinin daha yaptığını görünce daha iddialı bir girişime yönelir.

The Bends albümünü bütünüyle ele almak.

Ortaya çıkan cover albümünün 11 Aralık’ta dinleyiciyle buluşması bekleniyor.

Carney yaptığı açıklamada, “Eve dönmeden önceki gün, ailemle birlikte İrlanda’daki karantinanın geri kalanını geçirmek için ‘Bones’u kaydetmiştim” diyor ve ekliyor,

“Londra’daki dairemden hiçliğin ortasına giderken durmadan dinledim. Her bir satır bende çok derin bir yankı uyandırdı ve bundan sonra şarkıların benim olsalardı nasıl ses çıkarmalarını istediğime daha çok emin oldum”.

Carney karantina sırasında Radiohead kataloğunu araştıran tek sanatçı değildi. Paramore solisti Hayley Williams ve Phoebe Bridgers “Fake Plastic Trees”i yorumlayan diğer isimlerdi.

The Bends albümü bu yıl 25. yılını kutlarken zamanlama bundan daha iyi olamazdı şeklindeki genel saptamanın ardından sizleri Carney’nin nefis “Bones” yorumuyla baş başa bırakıyoruz.

tr_TRTurkish