Rook Road ile Tanışmaya Ne Dersiniz? Grup Yeni single’ı “Talk Too Much” ile Kendi Adını Taşıyan Albümünü Müjdeliyor

Rook Road ile tanışmaya ne dersiniz? Kendi adını taşıyan ilk albümünü yayımlamaya hazırlanan grup, yeni single “Talk Too Much” ile dinleyiciyi selamlıyor.

11 Kasım 2022’de SAOL aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden dinlediğimiz şarkı, bundan önce paylaşılan “Kinda Glow” sonrası albümden çıkan ikinci kayıt oluyor.

2020’nin başlarında kurulan grubun, büyük saygı duyduğu Deep Purple’ın damarında blues ve klasik 70’ler heavy rock rüzgârı ile günümüz rock kıvamının kol kola girdiği beste yapılarında dinleyici rock evrenine dair hiçbir şeyi kaçırmıyor.

Hammond dokunuşları ve heavy rock’tan güç alan yeni şarkı “Talk Too Much” ise grubun ve gelecek albümün temelinde yatan çeşitlilik ve etkileyici rock işçiliğinden leziz bir örnek olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Grup şarkıyla ilgili, “Şarkı, sadece yüzünden okunanları gizlemek için çok konuşan ve hiçbir şey söylemeyen gevezeler hakkında: bir cehalet uçurumu” diyor ve ekliyor, “Bununla tartışamazsınız ama küçük bir şey eklemek isteyebilirsiniz: Talk Too Much, bir film müziği ve bir basınç valfinin mükemmel ortak yaşamıdır, bilirsiniz, bu tür bir palyaçoya katlanmak kaçınılmaz hale gelir.”

Yeni şarkı, başkalarını körü körüne takip etmek yerine kendiniz için ayağa kalkmayı ve kendi ihtiyaçlarınızı dinlemeyi teşvik ederken devrimle ilgilenen oldukça karmaşık bir şarkı olan “Kinda Glow”un ardından geliyor. Her iki şarkı da grubun hem içgüdü hem de müzisyenlik hünerleri açısından nelerden oluştuğunu gözler önüne seriyor.

Tüm üyelerinin beste sürecine eşit olarak dahil olduğu bir grup olan Rook Road, şarkıları pandeminin elverdiği şartlar dahilinde, şarkı yazarlığını dijitale taşıyıp, çevrimiçi fikir alışverişinde bulunarak ancak sonunda her şeyin yolunda gittiğine ve şaşırtıcı bir şekilde birlikte takılıyormuş hissiyatını yakaladıklarına değiniyor.

Ham güç ve doğru şeffaflık derecesi arasında sıkıca duran modern bir prodüksiyonla beslenen grup, bireysel üyeler arasındaki kusursuz bağlantıyı kanıtlarken, arkadaşlarla yoğun bir takılma hissini korumayı başarıyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish