Roger Waters, Tom Morello ve Brian Eno’nun Katılımıyla “Live for Gaza” Etkinliği

Roger Waters, Tom Morello ve Brian Eno, amacı Gazze Şeridi, Filistin’deki müzisyenler için maddi kaynak yartmak olan bir çevrimiçi yardım konseri olan Live for Gaza’ya katılan sanatçılar arasında yer alıyor.

Canlı yayın Cumartesi günü gerçekleşirken biletler Eventbrite aracılığıyla edinilebilir.

Etkinlik için Waters ve grubu, 1992’deki Amused to Death solo albümünden bir parça olan “The Bravery of Being Out of Range”i seslendirecek. Eno, kardeşi Roger ile “Celeste” adlı yeni bir görsel-işitsel parça yarattı. Henüz ne yapacağını açıklamayan Morello’nun yanı sıra diğer sanatçılar arasında ise Mohammed Assaf, Le Trio Joubran’dan Adnan Joubran, Rola Azar, Lina Sleibi ve Gazze’den sahne alacak üç sanatçı var: Wafaa Alnjeili, Badeel Band ve Osprey V.

Morello bir YouTube videosunda “On yıllardır, Rage Against the Machine ve Audioslave gruplarımda ve solo çalışmalarımda ve radyo yayıncısı olarak, özgürlüğü ve adaleti müzik yoluyla teşvik ediyorum,” diyor ve ekliyor, “Dünyanın her yerinden insanları birbirine bağlamanın bir yolu, bizim yapacağımız gibi birlikte müzikten keyif alma ve birlikte müzik çalma konusunda ortak bir deneyime sahip olmanın bir yolu.”

Etkinlikten elde edilecek gelir, Gazze’de bulunan ve bölgedeki müzisyenlere eğitim, prova alanları ve diğer müzisyenlerle buluşma yeri sağlayan Delia Sanat Merkezi’ne maddi kaynak sağlayacak.

Rollingstone.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish