Roger Waters “The Gunner’s Dream” Şarkısını Yeniden Ele Aldı

Roger Waters, stüdyoda çekilen siyah beyaz bir video ile birlikte “The Gunner’s Dream” şarkısının yeni bir kaydını paylaştı.

Şarkı ilk olarak Water’in Pink Floyd ile yollarını ayırmadan önce grupla yaptığı son albüm olan 1983 tarihli “The Final Cut”da yer alıyor ve lirik olarak, dünyanın tiranlık, terörizm ve zulümden arınmış olduğu savaş sonrası bir yaşamı hayal ediyor.

Waters, yaptığı açıklamaya göre, son zamanlarda tarihi bir film izledikten sonra “The Gunner’s Dream” şarkısını yeniden ele almaya başlıyor. “Dün gece 2013 belgesel filmi The Man Who Saved The World’u izledim. Adamın adı Stanislav Petrov” diyen Waters ekliyor, “Stanislav Dünyayı kurtarmadan bir yıl önce, 1982 yılında The Gunner’s Dream adlı bir şarkı yazdım. Stanislav doğru zamanda doğru yerde olmasaydı hiçbirimizin hayatta olmayacağını düşünmek garip.

Peter Anthony’nin yönettiği yapım, Sovyet Hava Kuvvetleri’nden emekli bir yarbay olan Stanislav Petrov’un 1983 yılında, nükleer soykırımla sonuçlanabilecek bir Sovyet nükleer yanlış alarm olayının önlenmesindeki rolünü anlatıyor.

“The Gunner’s Dream”ın stüdyodaki performansında Waters’a, daha önceki John Prine coverındaki eşlikçisi Lucius’un yanı sıra kendi grup arkadaşları gitarist Dave Kilminster, davulcu Joey Waronker ve basçı Jonathan Wilson’daki da ona katılıyor.

Waters, Pink Floyd kataloğundan bir şarkıya geri dönüyor olsa da, yakın zamanda grup arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelme konusunda fikrini değiştirmesini beklemeyin. Birkaç ay önce, Pink Floyd’u yeniden bir araya getirmenin korkunç bir fikir olacağı konusunda her zamanki gibi kararlıydı.

tr_TRTurkish