RockA’dan Etkileyici ve Sürükleyici Yeni Şarkı “Tükenirken” Yayında

Uzun süren sessizliğini geçtiğimiz yıl içinde üst üste yayımladığı şarkılarla bozan ve bu şarkıları mart ayında “Yeniden Hayale – Part 1” albümünde birleştiren RockA, yeni şarkı “Tükenirken”i 3 Şubat Cuma günü yayımlayarak yoluna devam ediyor.

Şarkı, bundan önce paylaşılan “Orman” şarkısı sonrası Pasaj&Garaj Müzik etiketli Yeniden Hayale’nin ikinci bölümünden kulaklarımıza ulaşam ikinci kayıt oluyor.

Alternatif ve deneysel sahnede kendi stili ve müzik anlayışıyla farklı bir kulvar açan RockA, yeni şarkıda gitarları trap müzikle birleştirerek dinleyiciyi hem yeni bir sound ile karşılıyor hem de vurucu sözleriyle hayatın akışına hızlıca göz atmamızı sağlıyor.

2005 yılında Ankara’da kurulan ve genel anlamda nu metal ve alternatif rock tarzlarında şarkılarıyla dikkat çeken RockA, ilk majör yapımını 2012 yılında DMC Müzik Yapım şirketinden çıkardı. Tarkan’ın kült şarkısı “Ölürüm Sana”ya yaptığı cover ile Tarkan’ın desteğini alan RockA, şarkının klibinde Tarkan’ın da gruba eşlik etmesiyle beraber tüm dikkatleri üzerine çekti.

Ertesi yıl yine DMC etiketiyle ilk albümü “101”‘i yayımlayan grup, takip eden dönemde sırasıyla 2018’de “Sarılır Ay Geceye”, 2019’da “Unutulur Her Şey” ve 2020’de ise “herANKARAnlık” single çalışmalarını yayımladı.

Pandemi dönemi sonrası 2021 yılıyla birlikte üst üste paylaştığı şarkılarıyla hem stüdyo hem konser çalışmalarına hız veren RockA, geçen eylül ayında yapılan ve çok ses getiren Zülfü Livaneli şarkılarıyla Nazım Hikmet’in hayatını anlatan biyografik müzikal “Ben Nazım”da yer aldı. 2022 yılında PASAJ Müzik ile anlaşan RockA, aralık ayında paylaştığı şarkısı “Orman” ile dinleyiciyi selamlamıştı.

Yeni şarkı “Tükenirken”in, sözü ve müziği grubun aynı zamanda vokallerini de üstlenen Halil Özüpek tarafından yapıldı. Prodüktörlüğünü Halil Özüpek’in yaptığı şarkının mix ve mastering’ini Barış Büyük hazırladı.

tr_TRTurkish