Rival Sons Yeni Albümü LIGHTBRINGER’ı İlk Single “Sweet Life” ile Duyurdu

Kaliforniyalı rockçılar Rival Sons, 2023’ün ikinci yeni albümü LIGHTBRINGER’ın 20 Ekim’de dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. Duyuruyla birlikte ise grup, albümün ilk single’ı “Sweet Life “ı paylaştı.

LIGHTBRINGER, Rival Sons’ın bu yıl 2 Haziran’da çıkan DARKFIGHTER albümünün devamı ve tamamlayıcısı niteliğinde.

LIGHTBRINGER ile ilgili olarak gitarist Scott Holiday bir basın açıklamasında şunları söyledi: “Böyle iki albümü arka arkaya yaptığınızda düşünmeniz gereken çok şey var. İlk albüm yeterince güçlü olmalı ve ikinci yarının daha da büyük bir etki yaratması için yeterince hikaye anlatmalı. Onları enerji ve anlamla dengeledik, ancak devamının her zaman daha büyük bir darbe vurması gerekiyordu. Bence LIGHTBRINGER bunu sağlıyor.”

Vokalist Jay Buchanan ise şunları ekledi: “DARKFIGHTER yeni bir Rival Sons, LIGHTBRINGER ise şu anda ne olduğumuzun net bir tanımı. DARKFIGHTER’da çığır açtık, ancak LIGHTBRINGER kişisel yenilik ve keşfin bir adım ötesinde. Biraz daha ileri gidiyor. Gerçekten her şeyi kendi elimize aldık ve ne kadar ileri gidebileceğimizi görmek için zorladık. Bu, kim olduğumuzu ve şimdi kim olacağımızı görmek için kendi kendimize yaptığımız bir keşifti. Her zamankinden daha fazla sürtüşme ve uzlaşma yaşadık, çünkü nereye gitmemiz gerektiğinin çıplak özünü izole ettik – ve sonra oraya gittik.”

Yeni şarkı “Sweet Life” için ise Buchanan şunları söyledi: “Bu iki albümdeki en eski tarz Rival Sons şarkısı. Rival Sons’ın ne olduğunun ve ne olduğunun tüm ilk unsurlarına sahip. The Animals, The Kinks ve benim büyüdüğüm gruplar gibi altmışların ortasındaki rock’a olan sevgimden doğdu. Ağır konulardan da biraz uzaklaşıyor; bu bir barnburner.”

“Sweet Life”ın şarkı sözü videosuna, albüm şarkı listesi ve kapak görseline aşağıdan göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Rival Sons “LIGHTBRINGER” şarkı listesi:

01. Darkfighter

02. Mercy

03. Redemption

04. Sweet Life

05. Before the Fire

06. Mosaic

Rival Sons, photo by Patrik Skoglöw

Consequence.net

tr_TRTurkish