Rengin Altınalmaz’ın son işlerinden oluşan “Kırılgan” Büyükdere35’te

Büyükdere35 Kültür Sanat Platformu, 22 Kasım – 13 Ocak tarihleri arasında sanatçı Rengin Altınalmaz’ın son işlerinden oluşan Kırılgan/Fragile adlı solo sergiye ev sahipliği yapıyor.

“Bizi biz yapan şeyler yaşadıklarımız ve onların bize kattığı değerlerdir” düşüncesinden yola çıkan Rengin Altınalmaz, “kırık parçalarımızla kaybetmeye devam mı edeceğiz yoksa kırık parçaları onarıp, onlarla yaşamayı öğrenerek kendimize altın değerler mi katacağız?” sorularının cevaplarını arıyor. Grafik tasarımcı ve sanat yönetmeni olarak uzun yıllar çalışan Rengin Altınalmaz; resimden heykele, kolajdan videoya kadar farklı disiplinlerde üretimini sürdürüyor. Multidisipliner sanatçı, yapıtlarında farklı malzemeleri de bir araya getiriyor. Kırılan parçaları altın ile tamir ederek yeniden bütün haline getiren bir Japon sanatı olan Kintsugi’ye yoğunlaşan sanatçı, kusurları bir değer olarak nitelendiriyor. Kırılganlığı figür, doğa veya soyut imgeler üzerinden anlatan Altınalmaz; cam parçaları, kum ve taş gibi malzemeler kullanarak elde ettiği hacim ve ışık yansımalarıyla yeni bir boyut yakalıyor.

Rengin Altınalmaz’ın Kintsugi sanatına yoğunlaştığı dönemden çıkan işlerin ilk ayağı olan ‘’Kırılgan’’ adlı kişisel sergisi, 13 Ocak 2018’e kadar Büyükdere35’te tüm ziyaretçilere açık.

tr_TRTurkish