Red Hot Chili Peppers Yıl İçindeki İkinci Albümünden İlk Şarkı “Tippa My Tongue”u Paylaştı

Geçen ay bir sürpriz yaparak bu yıl içinde yayımlayacağı ikinci albümünü duyuran Red Hot Chili Peppers, albümün ilk şarkısını da paylaştı.

Yapımcılığını bir kez daha Rick Rubin’in üstlendiği “Return of the Dream Canteen” isimli albümden kulaklarımıza ulaşan ilk kayıt “Tippa My Tongue” oldu.

Gitarist John Frusciante’nin on altı yıl aradan sonra gruba döndüğü “Unlimited Love”ı Nisan ayında yayımlayan grubun yeni albümü “Return of the Dream Canteen” 14 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak.

Yeni albümden bahseden grup yaptığı açıklamada, “Her zaman bir şekilde olduğumuz grup olarak kendimizi aramaya çıktık. Sırf eğlence olsun diye takıldık ve eski şarkılar öğrendik. Çok geçmeden yeni şarkılar yaratmanın gizemli sürecine başladık. Yol boyunca yüzlerce kez bizimle arkadaş olan güzel bir kimya karışması” diyor ve ekliyor,

Ses ve görüntü akışını bulduktan sonra, madenciliğe devam ettik. Zamanla, büyük beden iç çamaşırlarından oluşan elastik bir bel bandına dönüştüğünde, yazmayı ve sallanmayı bırakmak için hiçbir nedenimiz yoktu. Bir rüya gibi hissettim. Her şey söylenip yapıldığında, birbirimize olan karamsar sevgimiz ve müziğin büyüsü bize ne yapacağımızı bildiğimizden daha fazla şarkı armağan etmişti.”

Fotoğraf: Clara Balzary

tr_TRTurkish