Rage Against the Machine’den Tim Commerford’un Grubu 7D7D’nin İlk Teklisi “Capitalism” Yayında

Rage Against the Machine basçısı Tim Commerford’un, davulcu Mathias Wakrat ve gitarist Jonny Polonsky ile kurduğu yeni grup 7D7D ilk çıkışını yaptı.

Yeni proje ilk single’ı “Capitalism” ile dinleyiciyi selamladı. Şarkı, Rage Against the Machine ile benzer sosyopolitik konulara değinirken, Commerford ve ekibi daha caz etkileşimli bir alt-rock yaklaşımı benimsiyor.

Üç müzisyen arasındaki somut kimya, arkadaşlıklarının ve geçmişte birlikte yaptıkları çalışmaların bir göstergesi olarak yeni şarkıya da yansıyor. Commerford, 2016’da kendi adını taşıyan bir albüm yayımlayan Wakrat’ın adını taşıyan grubu Wakrat’ta çalmıştı.

Polonsky ise Audioslave’de geçirdiği süre boyunca Commerford ile bağlantı halindeydi. Polonsky’nin 1996’daki ilk solo albümü “Hi My Name Is Jonny” ise power-pop çevrelerinde bir kült albüm konumundadır. O zamandan beri, diğerlerinin yanı sıra Puscifer ve Commerford’un RATM grup arkadaşı Tom Morello ile de birlikte çaldı.

Commerford’un temiz vokalleri ile baskın bas tonu, Wakrat’ın senkoplu caz ritimleri ve Polonsky’nin gitar işçiliği ile çıkış şarkısı “Captalism”, grubun enerjisini layıkıyla dinleyiciye aktarıyor.

Consequence.net

tr_TRTurkish