Queensrÿche’ın Yeni Albümü “Digital Noise Alliance” Yayında

Queensrÿche on altıncı stüdyo albümü “Digital Noise Alliance”, Century Media aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

Grubun bir kez daha 2015’in “Condition Hüman” ve 2019’daki “The Verdict” albümlerinde iş birliği yaptığı yapımcı Chris “Zeuss” Harris ile birlikte kaydettiği albüm grubun şarkıcı Todd La Torre ile dördüncü stüdyo albümü oluyor. Grubun kadrosunda kurucu üyeler, gitarist Michael Wilton ve basçı Eddie Jackson ile gitarist Mike Stone ve davulcu Casey Grillo yer alıyor.

Gitarist Michael Wilton yeni albümün, grubun tüm müzikal karakterini kapsayan, çok melodik, progresif, heavy metal ve her yönüyle iyi bir Queensrÿche albümü olduğunun altını çiziyor.

Esasen albümün şarkı yazım süreci de gitarist Wilton’un şarkıcı Todd La Torre ile konuşup 2021 yılının ocak ayı sonlarında Florida’da onu ziyarete gitmesiyle başlıyor. Wilton onca zaman boyunca çok şey yazdığını söylemiş ancak yanında gitar götürmemiş ve Todd’un yapımcı Zeuss’u da gelmesi için davet ettiğini bilmiyordur.

Başlangıçta Todd’la Florida’da takılmaya gidiyordur ama işin seyri ve daha sonra gelişen albüm süreci, şarkıların e-postayla gönderilip onaylarını beklemekten ibaret olmayacağına dair aralarında bilinçli bir karar almalarına kadar gider.

“Bir riff bulurdum ve Zeuss onu kaydederdi”, diyor Wilton, “Casey Grillo elektronik davullara geçer, ona bir davul ritmi yakıştırırdı ve biz de dosyalayıp bir sonraki riff’e geçerdik. Sonra arkamıza yaslanıp dinler bir şarkı yapısı içinde nerede oturacaklarını hayal edip onları bir şekilde bir araya getirirdik. Sonunda yaklaşık 22 şarkı fikrimiz vardı ve bunu yaklaşık 11 veya 12 şarkıya indirgemek zorunda kaldık.”

Todd’un da basçı Eddie Jackson gibi harika sözler yazdığını ve kendisinin de söz yazarlığına katkı verdiğini söyleyen Wilton, “Şarkıların çoğu dünyadaki, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut huzursuzluğa bakış açımızdır ve müzik bize ne dikte ettiyse” diyor ve ekliyor,

“Herkesin gerçekten keyif alacağını düşündüğüm, eksiksiz, her şeyi kapsayan bir Queensrÿche albümü.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish